ERASMUS+ dienas Rēzeknes sākumskolā

No 10. līdz 12. oktobrim notiks Eiropas mēroga festivāls #ErasmusDienas 2019, tajā iesaistīsies arī Rēzeknes sākumskola kā Latvijas Erasmus+ projekta īstenotāja. Festivāla ietvaros 10. oktobrī no plkst.7.30 Rēzeknes sākumskolas foajē infopanelī tiks demonstrētas projekta “Mācīsimies ar RSS” (LEARNING WITH THE 3Cs) skolēnu veidotās filmiņas, kā arī citi video un foto materiāli. Skolēniem, skolotājiem un skolēnu vecākiem būs iespēja noskatīties Latvijas, Polijas, Lielbritānijas, Horvātijas un Turcijas skolēnu veidotos reklāmas video par savu pilsētu, filmiņas par to, kas, skolēnuprāt, ir laime, Rēzeknes vizītes laikā tapušās animācijas, kā arī varēs skatīt foto un video materiālus par projekta vizītēm Turcijā, Lielbritānijā un Latvijā, Rēzeknē.

Jau otro gadu Rēzeknes sākumskola aktīvi darbojas programmas ERASMUS+ finansētajā projektā “Mācīšanās ar RSS: skolēnu tehnoloģisko un uzņēmējdarbības prasmju veicināšana, izmantojot radošumu, saziņu un sadarbību” (projekta nr. 2018-1-UK01-KA229-048249_2). Projekta mērķi ir attīstīt skolēnu radošumu, saziņas un sadarbības prasmes, kā arī padziļināt skolēnu un skolotāju digitālās kompetences. Projekta ilgums ir 2 gadi un tā gaitā Rēzeknes sākumskolas 5.–6. klašu skolēni skolotāju vadībā veido reklāmas video rullīšus, dokumentālo filmu, animācijas filmiņas un citus video sižetus.

Projekta pirmā vizīte notika 2018. gada oktobra vidū Turcijas pilsētā Antālijā, kurp devās 3 Rēzeknes sākumskolas skolotājas. Tajā dalībnieki apmeklēja partnerskolu, dalījās savstarpējā pieredzē, kā arī attīstīja savas prasmes mākslas un mūzikas radošajās darbnīcās. Filmu studijā Antalya Film Ekibi-AFE skolotājām bija lieliska iespēja ieskatīties profesionāļu amata noslēpumos. Projekta aktivitātēs gūtās iemaņas skolotājiem palīdzēja savās skolās vadīt filmēšanas un montāžas darbus skolēniem, kuri veidoja reklāmas rullīšus par savu pilsētu. Skolotājas Lauras Meščanovas vadībā vairāku mēnešu garumā Rēzeknes sākumskolas skolēni uzņēma un montēja reklāmas filmiņu, parādot tajā skaistākās Rēzeknes vietas un 5 veiksmīgus uzņēmumus pilsētā – Latgales vēstniecību GORS, kebabnīcu “Ausmeņa Kebabs”, profesionālo dizaina studiju “Zeize”, SIA “LEAX Rēzekne” un Rēzeknes gaļas kombinātu.

Nākamā projekta vizīte notika 2019. gada martā Londonā, kur seši Rēzeknes sākumskolas skolēni un trīs skolotājas iepazinās ar vietējo skolu, mācību procesu un Londonas kolēģu sagatavotajām filmiņām, kā arī demonstrēja rēzekniešu nofilmēto  reklāmas rullīti. Ļoti noderīgas bija apmācības pasaulslavenajā filmu studijā “BFI” (British Film Institute), ELAM (East London Arts and Music) un Camden City mācību centrā, kur skolēni un skolotāji apguva dokumentālo filmu veidošanu, spēļu un mūzikas radīšanu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Projekta dalībniekiem bija arī iespēja izbaudīt bagātīgo megapoles kultūras piedāvājumu – noskatīties teātra izrādi “Karalis Lauva” un iepazīt Londonas muzejus un kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas.

Projekta trešā vizīte notika Latvijā,  Rēzeknes sākumskolā, kur 2019. gada jūnijā viesojās 40 ārvalstu skolēni un skolotāji no Anglijas, Horvātijas, Polijas un Turcijas un mācījās veidot animācijas filmas. Nepilnas nedēļas laikā Rēzeknē tika piedzīvoti neaizmirstami notikumi– krāšņa uzņemšanas ceremonija, projektā iesaistīto valstu sagatavoto dokumentālo filmu “Kas ir laime?” noskatīšanās, kā arī vairāki mācību semināri ar praktiskiem ieteikumiem labu kadru uzņemšanai. Dažādu veidu animāciju veidošanu  ciemiņiem palīdzēja apgūt skolotāja Laura Meščanova un projektā iesaistītie 6. klašu skolēni. Brīvajā laikā, lai viens otru labāk iepazītu, projekta dalībnieki apmeklēja zirgu sētu “Untumi”, saimniecību “Obelisk Farm”, Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu muzeju u. c. vietas, izbaudot Latgales dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību.

Projekts paredz, ka atbraukušie skolēni dzīvo viesģimenēs, līdz ar to projekta realizācijā piedalījās un viesu uzņemšanā iesaistījās arī 11 Rēzeknes sākumskolas skolēnu ģimenes. Lai gan sākumā vecāki bija norūpējušies par sadzīvisko vajadzību izcilu nodrošināšanu, tomēr vizītes noslēgumā gan viesi, gan saimnieki bija gandarīti.

Šīs vizītes ietvaros, ir lieliski izdevies prezentēt ne tikai Rēzeknes sākumskolu, bet arī Rēzeknes pilsētu un Latviju, un galvenais – mūsu cilvēkus – skolēnus un viņu ģimenes, jo no projekta dalībniekiem saņēmām neskaitāmus pateicības vārdus: “Paldies par neaizmirstamu nedēļu, ko mēs pavadījām Rēzeknē. Visa mūsu grupa Latvijā ir uzlādējusies ar brīnišķīgām emocijām. Mūsu skolēni viesģimenēs jutās kā savās īstajās ģimenēs.”

Sirsnīgs un ļoti liels paldies visām ģimenēm Rēzeknē, kuras uzņēma ārvalstu skolēnus savās mājās, un Rēzeknes sākumskolas vadībai un projekta komandai par ieguldīto darbu vizītes nodrošināšanā.

Nākamā projekta tikšanās reize notiks novembrī Polijā, kurai skolēni jau šobrīd aktīvi gatavojas – internetresursos iepazīst valsti un tās kultūru, veido animācijas filmiņas, ko rādīs projekta dalībniekiem no pārējām iesaistītajām valstīm.

Informācija par projektu un tā aktivitātēm ir atrodama mājas lapās

Inga Rudzīte,
projekta koordinatore, Rēzeknes sākumskolas skolotāja