IMG-9499

Jauniešu iniciatīva „Kopā esam – ĢIMENE!”

25.oktobrī Rēzeknes sākumskolas  zālē vienā lielā ģimenē apvienojās  jauniešu iniciatīvas organizatori – Paula PiteronokaRoberts RevizorsKristaps OzoliņšĒrika Laganovska,  Ervīns  Reidzāns Rēzeknes sākumskolas vadības komanda, skolotāji, 5.- 6. klašu skolēni un  vērtību sargātāji – skolēnu vecāki, lai mājīgā gaisotnē  īstenotu  2019. gada jaunatnes iniciatīvu „Kopā esam – ĢIMENE!”.  Īpašie viesi šajā pasākumā bija skolēnu ģimenes –  5.m1 klases – Uļjanas Afanasjevas ģimeneLauras Baranovas ģimeneEgijas Vilcānes ģimene6.a1 klases Anetes Grudules ģimene6.a2 klases Raita Kairiša ģimene un 6.m klases Agra Korsaka ģimene, kas skolas ikdienā ienes neparastu sirds stundu, kurā uz mirkli  tika apstādināti skolas zvani, lai kopā vienoti palūkotos uz pašu vērtīgāko ikviena audzēkņa, ikviena cilvēka dzīvē – ĢIMENI, tās vērtībām. Taču vienlaikus ielūkojoties Rēzeknes un novada pilsētvides objektos, tie tika izgaismoti ģimenes vērtību un tradīciju toņos, noskaņās un ieguva citas vērtības.

Iniciatīva ikvienu aicināja radoši un brīvi izvēlēties  veidu, kā atklāt un citiem parādīt savas ģimenes galvenās vērtības caur Rēzeknes pilsētvides objektiem, akcentējot un uzsverot ar ko, kādām tradīcijām, notikumiem īpaši saistās šī vieta pilsētvidē.

Rēzeknes sākumskolas skolēni savās klasēs (5. – 6.kl.) veica kopīgus pētījumus, cenšoties izpētīt un  atklāt, un izzināt TOP 5, noskaidrot, kādas vietas vieta pilsētvidē vai Rēzeknes novadā ir populārās  klases biedru ģimenēm, kādas vērtības iezīmējas klašu kolektīvos.

Īpaši interesanta izvērtās viktorīna par pilsētas kultūrvides objektiem, kuras laikā ar lielu azartu un veselīgu konkurenci “cīnījās” vecāki un skolēni. Viktorīnas laikā atklājas, ka mums, rēzekniešiem, ir gan tik pazīstamas un ļoti iemīļotas vietas, gan tādas, kur ir vēl vērts kopā ar ģimeni doties, lai gan kopīgi pavadīt laiku, gan izzinātu un uzzinātu, ko jaunu par sevi un savu pilsētu.

Kā jau īstā ģimeniskā pasākumā neizpalika bez dančiem, jo deju skolotājas Sandras Justes vadībā visi lustējāmies īstā Miķeļdienas sadancī, kas tuvināja visas paaudzes.

Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki ne tikai vienojās kopīgā foto, bet atklāja sev un ikvienam klātesošajam vērtību instagrammu, kurā tika iepogātas pašas svarīgākas – Veiksme, Ticība, Cerība un Mīlestība, Ģimeniskums, Sadarbība, Piederība.

Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”. Paldies par sadarbību un atbalstu SIA “Zeize”.

Jauniešu iniciatīvas „Kopā esam – ĢIMENE!”
konsultante Iveta Maizika

IMG-9496