74359690_420895668509200_9210765689365725184_n

“Karjeras nedēļa 2019” Rēzeknes sākumskolā

No 2019.gada 14.oktobra līdz 18.oktobrim Latvijā norisinājās “Karjeras nedēļa”, kas ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas.

Arī Rēzeknes sākumskolā minētajā laika posmā notika dažādas karjeras atbalsta aktivitātes – 2.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu SIA “Rēzeknes satiksme” un iepazina uzņēmumā strādājošo pārstāvju darbu, 3.-6.klases veidoja plakātus par dažādām profesijām, 5.-6.klašu skolēni iesaistījās iniciatīvā “Krāsaino garšu salūts” un dzirdēja informāciju par pavāra profesiju no uzņēmēja A.Filipenoka.

Uzņēmumā SIA “Rēzeknes satiksme” skolēni kopumā iepazina un vēroja tādu profesiju pārstāvju kā metinātāja, automehāniķa, autoatslēdznieka, dispečera, autobusa vadītāja, biļešu kontroliera, grāmatveža,  u.c. speciālistu ikdienas darbu, vēroja metināšanas, riepu balansēšanas un autobusu riepu maiņas paraugdemonstrējumu, noskaidroja darba aizsardzības pasākumu ievērošanas prasības un nepieciešamību uzņēmumā, kā arī tādu instrumentu kā triecienskrūvgriezis, vulkanizators, riepu balansēšanas stends pielietojumu automehāniķa darbā. Nodarbības noslēgumā uzmanīgākie klausītāji saņēma balvas par atbildēm uzņēmuma darbinieku organizētajā viktorīnā.

Herta Mežale uzzināja, ka “…autobusā ir autobusa vadītājs. Viņš izsniedz biļetes un skatās pēc kārtības autobusā. Rādīja arī kā var karsēt un griezt metālu”, bet Evelīnai Vasilei no 2.d klases “…patika metinātāja profesija”.

17.oktobrī Rēzeknes sākumskolā norisinājās iniciatīva “Krāsaino garšu salūts”, kas veicināja izpratni par uzņēmējdarbību un ēdienu gatavošanu, aicināja lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Minēto pasākumu papildināja uzņēmēja A.Filipenoka stāstījums par pavāra profesiju, dotās profesijas pievilcību un pieprasījumu mūsdienu darba tirgū un tajā nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

Savukārt,  3.-6.klašu  skolēnu veidotie plakāti ( katra klase ir lozējusi un pētījusi atšķirīgu profesiju) galarezultātā ir tapuši krāsaini un informācijas bagāti, ir veidojusies interese un jaunas zināšanas par tādām profesijām, kā tiesnesis, viesmīlis, skolotājs, žurnālists, programmētājs, veterinārārsts u.c. Minētā aktivitāte ir attīstījusi tādas prasmes un kompetences kā informācijas tehnoloģiju izmantošana, sadarbība un komandas darbs, informācijas avotu izvēle, analīze un atlase utt.

Karjeras konsultants K.Vanaga izsaka pateicību klašu audzinātājām par sadarbību dotās aktivitātes norisē.

Tapušie skolēnu veidotie plakāti ir izvietoti Rēzeknes sākumskolas 1.stāvā.

Rēzeknes sākumskolas pedagogs karjeras konsultants
Karolīna Vanaga