IMG-4883 (1024x768)

Pasākums lasītprasmes veicināšanai „Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība”

„Visām labajām grāmatām ir kas kopīgs.
Tās ir patiesākas nekā būtu tad,
ja attēlotie notikumi būtu īsti.
Pēc izlasīšanas tu jūties tā,
it kā tas būtu noticis ar tevi –
un pēc tam tas viss pieder tev. „
(E. Hemingvejs)

Sekmējot skolēnu interesi par lasīšanu un grāmatām, šī gada 19. martā Rēzeknes sākumskolā  notika pasākums „Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība”, kas saliedēja skolēnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, pilnveidoja lasītprasmi un attīstīja arī prezentēšanas prasmes.

Tas veicināja gan interesi par jaunāko literatūru, gan aktualizēja senaizmirstas, labas grāmatas.

Sacensību 2. kārtā piedalījās 5.-6. klašu skolēni, kas 1. atlases kārtā tika izvirzīti no katras klases. Pirmajā atlases kārtā skolēni izvēlējās grāmatu un interesantāko un aizraujošāko fragmentu lasīja trīs minūtes savai klasei. Uz otro kārtu no katras klases tika izvirzīti divi labākie lasītāji, kurus vērtēja žūrija pēc noteiktiem kritērijiem.

Rēzeknes sākumskolas „Nacionālā skaļās lasīšanas sacensības” 2. kārtas uzvarētāji ir
1. vieta Žaklīnai Mičulei (6.d klase),
2. vieta  Anetei Teivānei (6.a klase) un Ancei Bērziņai (5.m klase),
3. vieta Paulai Esmeraldai Deksnei (6.d klase).

Pirmās vietas ieguvēja Žaklīna Mičule tika izvirzīta dalībai reģionālās atlases posmam.

26. martā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Rēzeknes reģionālais fināls, kurā spēkiem mērojās dalībnieki no Rēzeknes pilsētas un novada skolām. Šajās sacensībās Rēzeknes sākumskolas 6.d klases skolniece Žaklīna Mičule ieguva 3. vietu.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja
Ineta Madžule