IMG-20191021-WA0003

Rēzeknes sākumskolas 4.d klases skolēni piedalās sarunu ciklā “Literārās sarunas Lūznavas muižā”

Rēzeknes sākumskolas 4.d klases skolēni 2019.gada 18.oktobrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz sarunu ciklu “Literārās sarunas Lūznavas muižā”. Radošo satikšanos – interaktīvu detektīvspēli ar bērnu grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” un citu populāru bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori. Sarunu arī vadīja latviešu literatūrzinātniece, Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Luīze Pastore radošajā darbnīcā ar sērijas “Mākslas detektīvi” spraigo sižetu palīdzību rosināja skolēniem interesi par lasīšanu, bet detektīvžanru izmantojot kā instrumentu, ar kura palīdzību  iepazīstināt bērnus ar latviešu mākslas vēstures norisēm un Latvijas kultūras kanonā iekļautajiem mākslas darbiem.

Rēzeknes sākumskolas 4.d klases skolēni saka, ka patika pētīt gleznas iejūtoties detektīva lomā, risināt krustvārdu mīklu un atšifrēt paroli. Bija iedvesmojoši tikties ar tādām personībām kā Luīze Pastore un Ilga Šuplinska. Pozitīvas emocijas, prieks, gandarījums, interese par literatūru un mākslu.”

Dāvanā skolēni saņēma ordeņus/ uzlīmītes un grāmatas – Ilga Šuplinska, Līga Rundāne, Aelita Andrejeva “Gostūs pi Boņuka. Stuosti bārnim par Latgolu” ar Ilgas Šuplinskas un Luīzes Pastores autogrāfiem.

Rēzeknes sākumskolas 4.d klases audzinātāja Sandra Juste saka, ka Luīze Pastore prata iedvesmot skolēnus, jo vairāki no klases sāka lasīt autores grāmatas. Kaut arī tikšanās laiks bija stunda, skolēni gribēja turpināt sarunas un pavadīt ilgāku laiku kopā ar Luīzi Pastori un Ilgu Šuplinsku.

Paldies par iedvesmojošām literārajām sarunām izcilai bērnu grāmatu rakstniecei Luīzei Pastorei un latviešu literatūrzinātniecei, Latvijas izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce