IMG-20191008-WA0014

Rēzeknes sākumskolas 4. klašu skolēni smilšu animācijas izrādē “Mazais princis”

“Tev vienmēr jābūt atbildīgam
par tiem, ko esi pieradinājis.”
/Atziņa no grāmatas “Mazais princis”,
 Antuāns de Sent-Ekziperī/

Rēzeknes sākumskolas 4. klašu (4.a, 4.d, 4.m) skolēni 2019. gada 3. oktobrī Latgales vēstniecībā “Gors” iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas smilšu animācijas teātra izrādi – smilšu kino “Mazais princis”.

Dzīvās mūzikas pavadījumā stīgu kvarteta “Sinfonietta Rīga” izpildījumā smilšu kino māksliniece Tatjana Gavriļenko veidoja smilšu gleznas, bet profesionālais aktieris Madars Zvagulis jaunajiem skatītājiem vēstīja par Mazā prinča piedzīvojumiem.

Rēzeknes sākumskolas 4.m klases dažu skolēnu atsauksmes:

Ērika: “Es brīnījos, ka tik skaisti zīmē ar smiltīm. Man ļoti patika, kā spēlēja mūzikas instrumentus un izteiksmīgi lasīja pasaku “Mazais princis”. “

Evelīna: “Man patika Mazais princis, jo viņš ne no viena nebaidījās.”

Agneta: “Man ļoti patika zīmējumi, kurus māksliniece zīmēja uz smiltīm. Teicējs runāja noslēpumaini un bija interesanti klausīties.”

Rebeka: “Man izrādē patika tas, ka māksliniece veidoja skaistus zīmējumus un tas, ka izrāde par Mazo princi nebija nogurdinoša.”

Skolēni redzēja, dzirdēja un izjuta pasaku par zēnu no citas planētas, par mīlestību pret savu planētu un mājām, par viņa piedzīvojumiem, atklājumiem un draudzību.

Novēlam māksliniekiem ar radošām idejām iedvesmot skatītājus arī turpmāk!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce