20190910_112229

Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēni Latvijas valsts mežu ekspedīcijā

Uz Latvijas valsts mežu ekspedīciju 6.klasēm (Ziemeļlatgale, Taudejāņu maršruts)  2019.gada 10.septembrī devās Rēzeknes sākumskolas 6.klašu (6.A1, 6.A2, 6.M) skolēni. Ekspedīcija norisinājās atbilstoši dabaszinību standartam, to organizēja AS „Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS „Latvijas Finieris.” Skolēni bija atsaucīgi meža ekspedīcijas dalībnieki un uzzināja, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veica praktiskus un radošus uzdevumus.

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā. Katrs ekspedīcijas dalībnieks saņēma zīmuli (Latvijas valsts meži) un oriģinālu, kreatīvu, krāsainu, pārskatāmu “Ekspedīcijas darba burtnīcu”, kuru pakāpeniski aizpildīja desmit meža izziņas pieturās (Iepazīstam meža zinātni! Skaitām kokus! Kopjam jaunaudzes! Retinām mežu! Mēram koku augstumu! Aizsargājam mežu! Atklājam koksnes produktus! Atpūšamies dabā! Būvējam zaļi! Nosakām koku vecumu!) pieredzējušu mežsaimnieku vadībā pēc praktiskiem vai radošiem uzdevumiem, kurus skolēni risināja individuāli vai grupās. Noslēgumā skolēnus gaidīja pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru.

Paldies Latvijas Valsts mežu ekspedīcijas organizatoriem par izzinošām, praktiskām nodarbībām un mācību līdzekļu dāvinājumiem! Paldies Rēzeknes pilsētas domei un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldei par iespēju izmantot bezmaksas transportu! Paldies vecākiem par atsaucību!

6.m klases audzinātāja Inta Lāce