20190424_141037

Rēzeknes sākumskolas izglītojamo mācību vizīte zinātnes centrā AHHAA

Jau otro gadu Rēzeknes sākumskola iesaistās ESF projektā  Nr.8.3.2.2./16/I/001 ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Dalība projektā sniedz  izglītojamajiem  atbalstu  tieši ikdienas mācību darbā, lai  nodrošinātu izglītojamo iekļaušanu individuālās pieejas nodrošināšanai, tāpat veicina dziļās, kritiskās domāšanas un radošas pieejas attīstību izglītības procesā, veicina pētniecisko prasmju pilnveidi, nodrošina augstākus mācību sasniegumus, kā arī sniedz iespēju doties mācību vizītēs. Projekta ietvaros 24.04.2019  notika otrā mācību vizīte uz AHHAA zinātnes centru Tartu. Lielākā daļa izstāžu veidotas pēc metodes “rokas klāt”, lai bērni  visu var sajust un izmēģināt, kas veicina motivāciju mācīties visa mūža garumā, kā arī veido zinātnisku, uz zināšanām balstītu domāšanas veidu.

Izglītojamie  centrā darbojās ar lielu aizrautību un interesi. Apmeklējot izstādes, skolēniem bija iespēja iepazīt optiskās ilūzijas, tunelī  pārbaudīt savu līdzsvaru, iemūžināt savu ēnu, uzbūvēt funkcionējošu ūdensapgādes sistēmu un citas aizraujošas lietas. Katram eksponātam ir pieejams arī tā darbības apraksts vairākās valodās, kas sniedz iespēju izprast notiekošo.

Gūtos iespaidus un vērojumus skolēni varēs izmantot mācību procesā, apgūstot tēmas STEM jomā.

Rēzeknes sākumskolas direktores vietniece
izglītības(audzināšanas)