Muzejpedagoģiskā nodarbība “1991. gads – barikāžu laiks” Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēniem

latvijas_skolas_soma_logo_inverss_0(1)

2026.gada gada janvārī aprit 35 gadi kopš viena no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem, kad Latvijas iedzīvotāji drošsirdīgi un pašaizliedzīgi aizstāvēja un nosargāja savas valsts brīvību.

Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēni 2026. gada janvārī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros muzejpedagoģiskajā nodarbībā “1991. gads – barikāžu laiks” pilnveidoja zināšanas gan par 1991. gada janvāra notikumiem Latvijā, gan par Trešās atmodas jeb “Dziesmotās revolūcijas” perioda politiskajiem, sabiedriskajiem un kultūras procesiem, kas veicināja Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Nodarbībā skolēni iepazinās ar 1991. gada janvāra barikādēm Rīgā, kurās aktīvi piedalījās iedzīvotāji no visas Latvijas, tostarp arī no Rēzeknes un tās apkārtnes. Tika akcentēta cilvēku vienotība, drosme un gatavība aizstāvēt savas valsts brīvību.

Muzejpedagoģiskā nodarbība “1991. gads – barikāžu laiks” (Foto kolāža,) Muzejpedagoģiskā nodarbība “1991. gads – barikāžu laiks”(Foto kolāža)

Pateicamies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģei Inesei Lopsai par izzinošo, pārdomām rosinošo un skolēniem saistošo nodarbību.

Rēzeknes sākumskolas
direktores vietniece Gunita Ozoliņa