123683826_661907324713702_6031152778888504701_n

“Karjeras nedēļa 2020” Rēzeknes sākumskolā

No 2020.gada 26.oktobra līdz 30.oktobrim Latvijā norisinājās “Karjeras nedēļa 2020”,  kuras laikā arī Rēzeknes sākumskolā notika  daudzveidīgas karjeras atbalsta aktivitātes – 6.klašu skolēniem nodarbība / meistarklase „Datordizaina pasaule”, kur kopā ar uzņēmēju A.Filipenoku tika noskaidrotas minētajā profesionālajā jomā nepieciešamās prasmes un iemaņas,  2.-6.klases grupās patstāvīgi pētīja un guva priekšstatu par kādu no Rēzeknes uzņēmumiem, to darbības virzieniem, darba saturu, piedāvātiem pakalpojumiem un kāda konkrēta uzņēmuma darbinieku profesijām, kā rezultātā tapa skolēnu darbu izstāde „Iepazīsti Rēzeknes uzņēmumus” .

Nodarbības / meistarklases „Datordizaina pasaule” ietvaros 6.klašu skolēni saņēma informāciju par Rēzeknē pazīstama uzņēmuma SIA „Zeize” darba specifiku, profesiju pārstāvjiem, kas nodrošina uzņēmuma pakalpojumu nodrošināšanu un viņiem nepieciešamajām zināšanām, izglītību, kas nepieciešama darbojoties ar apdruku un dizainu saistītā uzņēmumā.

Izglītojamajiem bija iespēja dzirdēt informāciju par tādu specifisku uzņēmuma tehnisko nodrošinājumu kā termoprese, kas ļauj uz dažādām virsmām veidot apdruku, lielgabarīta printeri, lāzerprinteri un pašiem vērot, līdzdarboties ar termopreses palīdzību veidotā poligrāfijas produkta –  apdrukāta Ziemassvētku rotājuma „Enģelis” izveidē.

Nodarbības noslēgumā A.Filipenoks izglītojamajiem uzsvēra izglītības un mācību nozīmi karjeras attīstības procesā un vispusīgi attīstītas personības  izaugsmē.

Savukārt,  2.-6.klašu  skolēnu veidotie  plakāti  par tādiem Rēzeknē esošiem  uzņēmumiem kā SIA „Akron”, SIA „Komforts M”, SIA „Rēzeknes Gaļas Kombināts”, VAS „Latvijas dzelzceļš”, SIA „Baibiņa” u.c. (katra klase ir pētījusi atšķirīgu uzņēmumu) ir tapuši radoši, informācijas pilni, krāsaini. Minētās aktivitātes ietvaros skolēni ir attīstījuši tādas karjeras vadības prasmes kā daudzveidīgu informatīvo resursu izmantošana un apstrāde, digitālā pratība, informācijas tehnoloģiju izmantošana, turklāt ir apzinātas iespējamās nākotnes karjeras iespējas.

Karjeras konsultants K.Vanaga izsaka pateicību klašu audzinātājām par sadarbību dotās aktivitātes norisē.

Tapušie skolēnu veidotie plakāti un izstāde „Iepazīsti Rēzeknes uzņēmumus” ir izvietota Rēzeknes sākumskolas 1.stāvā, pretī galvenajai ieejai.

pedagogs karjeras konsultants
Karolīna Vanaga