MUZEJPEDAGOĢISKĀ NODARBĪBA “1991. GADS – BARIKĀŽU LAIKS”

SKOLAS

Viens no nozīmīgākajiem un simboliskākajiem notikumiem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā bija 1991. gada janvāra barikādes Rīgā, kurās piedalījās iedzīvotāji no visas Latvijas, arī no Rēzeknes un tā apkārtnes.

Rēzeknes sākumskolas 6.A klases izglītojamie programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2024. gada janvārī Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību „1991. gads –  barikāžu laiks”. Skolēni tika aicināti aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo, aizstāvēšanas vērto, kā arī izprata,  izzināja, kuri ir stratēģiski svarīgi un aizsargājami objekti valstī.

Skolēni par dzirdēto un redzēto:

Aleksandrina: ”Mēs dzērām siltu tēju un klausījāmies stāstījumu par barikāžu celšanu. Tā iejutāmies to cilvēku lomā, kuri aukstajās janvāra dienās sabraukuši ar smagajām mašīnām aizstāvēja svarīgās ēkas Rīgā .”

Gabriela: “Apskatījām fotogrāfijas par barikāžu celšanu. Man bija interesanti klausīties par laiku, kad veikalos preces varēja saņemt, apmainot  pret taloniem.”

Sofija: “Aizkustināja fakts, ka tauta bija vienota. Bija cilvēki, kuri vēlējās brīvu Latviju un bija arī tādi, kuriem domas dalījās.”

Einārs: “Muzejā patika aplūkot fotogrāfijas par tā laika notikumiem. Patika telpas atmosfēra – vecās lietas (imitēts ugunskurs, austas segas, koka kluči un citi rekvizīti), kas bija izstādītas muzejā radīja īpašas sajūtas. Stāstījums par Latvijas karoga slepeno glabāšanu mani aizkustināja visvairāk.”

Vitalina: “Visvairāk izbrīnīja sazināšanās pa telefonu ar vadu. Mums bija iespēja to apskatīt! Dzērām siltu tēju –  gluži kā barikāžu dalībnieki to darīja pie ugunskuriem.”

Rēzeknes sākumskolas skolotāja

Iveta Gailuma