Rēzeknes sākumskolas 3.a un 3.m klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Lūznavas muižā

luznava

Rēzeknes sākumskolas 3.a klases (13.10.2022.) un 3.m klases (14.10.2022.)  iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Lūznavas muižu, kur iepazinās ar jūgendstila arhitektūras pērli – Lūznavas muižu, vietas vēsturi un uzzināja, kāds ir muižas īpašnieku Kerbedzu dzimtas ieguldījums vietas attīstībā, apskatīja interaktīvo izstādi. Skolēni piedalījās dabas izziņas spēlē “Muižas sikspārņa Mūža misija”, kur komandās labāk iepazina Lūznavas muižas parkā atrodamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, to nozīmi vides aizsardzībā un saglabāšanā.

Skolēni atzīst, ka uzzināja daudz interesantu faktu par skaisto Lūznavas muižu, par Lūznavas muižas īpašniekiem: Staņislavu Kerbedzs (1810–1899), kurš bija Lūznavas muižas zemes saimnieks un kura meita uzcēla Lūznavas muižu, aizraujoša un interesanta bija interaktīvā izstāde “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”, kur, izmantojot interaktīvu ekrānu, varēja ceļot pa Eiropas karti un iepazīt Kerbedza inženiertehniskās būves, varēja iepazīties ar tiltu, tuneļu un dzelzceļa būvēšanas aizsākumiem, gan ar fizikas likumiem, kas ietekmē būvniecību u.c.

Eva: “Patika, ka Lūznavas parkā, izmantojot mobilo aplikāciju, kopā ar savu komandu piedalījāmies spēlē „Muižas sikspārņa Mūža misija”, bija piedāvāti QR kodi. Patika interaktīvā izstāde. Paldies!”

Reinis: “Lūznavas muižā man ļoti patika, bija interesanti, uzzināju par muižas vēsturi.”

Nikita: “Patika komandās Lūznavas muižas parkā meklējām objektus. Tas bija aizraujoši!”

Paldies Lūznavas muižas muzejpedagogiem par izzinošo aizraujošo, interesanto stāstījumu un aktīvu darbošanos, kas ieinteresēja skolēnus!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce