1 (5)

Rēzeknes sākumskolas skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Lūznavas muižā

Rēzeknes sākumskolas 5.m klases skolēni 2020. gada 30. septembrī, 07. (6.a) un 16. (6.m2) oktobrī  iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Lūznavas muižu, kur gida pavadībā iepazinās ar unikālo romantiskā  jūgendstila arhitektūru – Lūznavas muižu, parku, vietas vēsturi. Skolēniem tika piedāvātas speciāli izstrādātās izdales lapas, kas palīdzēja interaktīvā veidā iepazīties ar muižas dizaina elementiem. Skolēni piedalījās grafikas darbnīcā, apguva grafikas tehniku, paši izveidoja unikālus suvenīrus no jūgendstila piedāvātajiem ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, kurus paņēma līdzi kā piemiņu.

Rēzeknes sākumskolas skolēni atzīst, ka aizraujoša likās aktivitāte, kur darba grupās bija jāmeklē Lūznavas muižas dizaina elementi. Bija interesanti uzzināt faktus par grafiku, kā agrāk grafiski iespieda ielūgumus, attēlus, kartītes, tās vēsturi un darboties grafikas darbnīcā. Iedvesmoja stāstījums un vizuālais attēlojums par Lūznavas muižas vēsturi, pirmsākumiem, celtniecību, uzbūvi, par Lūznavas muižas īpašniekiem. Patika, ka Lūznavas muižā varēja apskatīt bēniņus, pabūt Lūznavas muižas kapelā, muižā un muižas pagrabā apskatīt dažādus mākslas darbus.

Skolēniem sagādāja prieku pastaiga pa Lūznavas muižas parku, jo sevišķi rudenī, tur ir īpašai skaisti. Parkā redzēt Madonnas statuju, neparasto vides objektu – instalāciju “Ābele”, apskatīt čūskegles, liepu ar stumbriem u.c., jo Lūznavas parkā sastopama liela koku sugu daudzveidība.

Paldies māksliniekiem par aizraujošo, zināšanām bagāto stāstījumu un aktīvu darbošanos gan darba grupās, gan grafikas darbnīcā, kas iedvesmoja skolēnus!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce