Rēzeknes sākumskolas TDK “SKALI” gatavojas tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda”

Screenshot at May 18 07-59-33

 • No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos, tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru starpsvētku gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu. Festivālu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.Šajā gadā – jau divdesmit ceturto – tautas deju festivālu “Latvju bērni danci veda” uzņems divas pilsētas – Preiļi un Jūrmala.

  Tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Preiļos 1.jūnijā gatavojas 1787 dejotāji no 83 deju kolektīviem. Pilsēta uzņems festivāla dalībniekus jau otro reizi – 2008.gadā šeit sadejoja 2806 dejotāju.

  Festivālā Preiļos tiks pārstāvēti dejotāji no Aizkraukles, Augšdaugavas, Cēsu, Jēkabpils, Ķekavas, Krāslavas, Līvānu, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Saulkrastu, Siguldas novadiem un valstspilsētām – Daugavpils, Jelgavas, Rēzeknes un Rīgas. Tiks sagaidīti arī viesi no Lietuvas – Utenas pilsētas tautas deju kolektīvs “Vieversa”.

  Festivāla laikā pilsētu ielās un laukumos tiks izdejotas kolektīvu iemīļotās dejas, to kuplinās tradicionālais gājiens, kas pilsētu krāšņo ar dejotāju tautas tērpiem un bērnu čalām.

  Festivāla moto Preiļos “Nāc ar vējiem sadejot!”, režisore Ināra Urča.

  11.00 – 11.30 Svētku GĀJIENS

  Paulāna iela – Liepu iela – Aglonas iela – Raiņa bulvāris – Svētku laukums

  11.30 Svētku ATKLĀŠANA – Svētku laukumā

  13.00 – 16.30 Ielu KONCERTI

  • Ķer vēju – ja vari! – pie Preiļu Galvenās bibliotēkas • Sadzirdi vēju – ja vari! – Svētku laukumā

  • Saredzi vēju – ja vari! – pie Zirgu Staļļa drupām

  13.00 – 16.30 Radošo aktivitāšu izziņas taka “Vēja soļu TAKA”

  Radošās darbnīcas, spēles, rotaļas, sportiskas aktivitātes – Preiļu parka teritorijā

  16.30 – 20.00 Utenas kultūras centra deju ansambļa “Vieversa” koncerts

  VĒJU danči un VĒJA nomināciju pasniegšana.Festivālu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību.