Dalība valsts mēroga atklātajā olimpiādē-konkursā “Uzdrīksties! Domā! Radi!”

IMG_4484

19. maijā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā notika valsts mēroga atklātās olimpiādes-konkursa “Uzdrīksties! Domā! Radi!” trešā fināla kārta, kurā piedalījās 19 komandas no visas Latvijas.

Rēķinot tiešsaitē 1. kārtas uzdevumus un pētot būvju izturību, veidojot par pētījumu video materiālu 2. kārtā, arī Rēzeknes sākumskolas komanda “Fortūna” izcīnīja iespēju piedalīties konkursa finālā Rīgā.

Skolas komandā piedalījās Rēzija Baltalksne (4.a), Armands Drelings (4.m), Austra Gailuma (4.a), Oskars Macāns (4.a), Helmuts Supe (4.a), Anete Tarvida (4.a).

Lai arī, pirmo reizi piedaloties šajā konkursā, godalgotas vietas netika gūtas, tomēr tika gūta lieliska pieredze, veicot STEM jomas uzdevumus. Komandām bija iespēja izmēģināt savas zināšanas un prasmes divās fināla daļās: 1. risinot uzdevumus 3 dažādās mācību jomās – dabaszinātnēs (laboratorijas darbs), matemātikā (sadzīves uzdevumi) un tehnoloģijās (vizuālā programmēšana); 2. kopīgi sadarbojoties, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tā bija tilta būvēšana. Konkursu organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs projekta Prātnieku laboratorija ietvaros, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centrs.

Paldies par skolēnu sagatavošanu sakām skolotājai Ingai Rudzīte un Laurai Meščanovai.