RĒZEKNES SĀKUMSKOLAS SKOLĒNIEM PROGRAMMAS “LATVIJAS SKOLAS SOMA” IETVAROS NODARBĪBAS MAIJĀ

SKOLAS

Rēzeknes sākumskolas 3.m, 6.a, 6.m un 5. klases skolēni 2023. gada 08. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja interaktīvo nodarbību “Nofilmē savu filmu” (Bite Films, SIA). Skolēni uzņēma savus video par tēmām, kas saistītas ar mācību priekšmetiem un brīvo laiku, talantiem un hobijiem, darbojās kā filmēšanas grupa. Filmu uzņemšana skolēniem notika izglītojošā un radošā procesā.

Linda: “Man patika, ka nodarbības laikā ieguvu zināšanas, pieredzi par filmas uzņemšanas procesu.”

Taču 2023. gada 11. maijā 4.m klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales vēstniecībā “Gors” apmeklēja animācijas filmu “Lielais Indriķis”. Pirms un pēc kino seansa skolēniem bija iespēja tikties ar filmas režisoru Jāni Cimmermani, aplūkot lelles no dažādām filmu studijas “Animācijas brigāde” filmām, uzdot režisoram jautājumus. Pēc izglītojošā un interesantā režisora stāstījuma par filmas sižetu, kas ir balstīts uz filmu studijas vadītāja Māra Putniņa grāmatu “Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis”, kuras pamatā ir stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni, skolēniem bija iespēja noskatīties ”Lielais Indriķis” pirmo “Animācijas brigāde” pilnmetrāžas filmu.

Alīna: “Man filma ļoti patika animācijas filmu “Lielais Indriķis”, bija daudz varoņu, piedzīvojumu. Mans mīļākais filmas varonis ir Indriķis!”

Dmitrijs: “Man patika filma. Bija ļoti interesanta, izzinoša un aizraujoša. Bija interesanti varoņu vārdi – Čebureks, Prjaniks, Sirņiks u.c.”

Estere Paula: “Paldies režisoram Jānim Cimmermanim, studijas “Avārijas brigāde” komandai par interesanto filmu. Varoņi bija ļoti skaisti. Filma bija aizraujoša. Jauki, ka bija iespēja filmu noskatīties kopā ar klases biedriem.”

20230619_215143

Rēzeknes sākumskolas 2.m klases skolēni 2023. gada 18. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Pasaka par Pasakķēniņu” (Kārļa Skalbes memoriālais muzejs “Saulrieti”).Skolēni iepazinās ar rakstnieka Kārļa Skalbes dzīvi viņa paša celtajā mājā “Saulrieti”. Ar muzeja speciālista pasakas “Pasaka par Pasakķēniņu” lasījumu un leļļu filmas “Pasaka par vērdiņu” leļļu demonstrāciju skolēni tika ievadīti pasaku pasaulē, kur pasakas mijās ar realitāti un “Saulrieti” ieguva Pasakķēniņa pils aprises. Jautājumu un atbilžu viktorīna mudināja skolēnus pievērst uzmanību kā rakstnieka, tā viņa ģimenes un īpašo dzīves notikumu sasaistei ar daiļradi.

Paula: “Man patika, ka Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā “Saulrieti” varēju spēlēt spēli kopā ar saviem klases biedriem, kā arī apskatīt muzeju un uzzināt informāciju par Kārļa skalbes dzīvi.”

20230619_214351

Tad 2.m klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja izzinošo nodarbību Piebalgas Porcelāna fabrikā (SIA “Porcelāna Galerija”). Nodarbības laikā skolēni izzināja porcelāna vēsturi Latvijā un pasaulē, porcelāna ražošanas nianses, keramiķa darba procesu, iepazinās ar dažādu Latvijas mākslinieku (Māra Subača, Intas Celmiņas, Edvarda Grūbes) porcelāna apgleznošanas darbiem, kā arī varēja paši apgleznot savu izvēlēto porcelāna priekšmetu ar profesionālām porcelāna krāsām. Pēc nodarbības skolēniem bija iespēja apskatīt izveidoto porcelāna priekšmetu galeriju.

Amanda: “Cik jauki, ka Porcelāna fabrikā varēja praktiski darboties, gleznot uz porcelāna, uzzināt par porcelāna vēsturi.”

20230619_214600

Rēzeknes sākumskolas 4.a un 4.d klases skolēni 2023. gada 23. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Krustpils pilī (Jēkabpils Vēstures muzeju). Iepazinās ar pils arhitektūru, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu. Skolēniem bija iespēja gida pavadībā aplūkot restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas, apskatīt mākslas izstādes, pastāvīgās ekspozīcijas u.c., taču muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Ziepju darbnīca” skolēni tika iepazīstināti ar ziepju tapšanas vēsturi, augstmaņu un karaļu mazgāšanās paražām senatnē, tad programmas turpinājumā skolēni darbojās praktiski, kur no dabīgiem izejmateriāliem (ziedlapiņām un zāļu tējām), uz glicerīna bāzes veidoto ziepju masas veidoja savas īpašās ziepes, ko varēja paņemt līdzi.

Agnese: “Krustpils pilī patika ekspozīcijas, pils arhitektūra, gleznojumi, bija ļoti interesanti! Arī muzejpedagoģiskā nodarbība “Ziepju darbnīca” bija izzinoša. Jauki, ka sanāca ļoti smaržīgas un skaistas ziepītes, ko varēja paņemt līdzi. Paldies!”

 20230619_235333 (1)

Taču maija beigās 3.m klase (24.05.2023.) un 2.a klase (25.05.2023.) programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja teātra izrādi “Velveta trusis” (Rēzeknes teātris Joriks). Velveta Trusis vēsta par rotaļlietas vēlmi kļūt īstai. Kādā rītā puika saņem dāvanu – trusi, kurš ir veidots no velveta. Zēns trusi iemīl, tomēr pašam trusim nākas saskarties ar dažādiem pārdzīvojumiem.

Skolēni pēc izrādes atzīst, ka ikvienu ir jāpieņem, nedrīkst atstumt un ka jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem, jāpalīdz un, protams, jārūpējas arī par sevi un savu veselību.

 zem

Paldies, ka programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ir iespēja apmeklēt gan izzinošas, gan interesantas, gan aizraujošas un praktiskas nodarbības! Apskatīt gan filmas, gan izrādes, gan materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu!

Rēzeknes sākumskolas

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce