Digitālā stunda “Kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā” kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ekspertiem

dzelzcels_drosibaŅemot vērā, ka nelaimes gadījumi uz dzelzceļa visbiežāk notiek jauniešu neuzmanības un pārgalvības rīcības dēļ, tuvojoties skolēnu vasaras brīvlaikam,  VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) eksperti izstrādāja un aicināja Latvijas skolas piedalīties digitālajā drošības stundā “Kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā”.
Arī Rēzeknes sākumskolas 1. klases, 2.a, 2.d, 3.a, 3.m, 4. klases, 5.m un 6. klases  skolēni 2021. gada maija nogalē piedalījās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) digitālajā drošības stundā “Kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā”.
Skolēni nostiprināja zināšanas, kā pareizi, droši uzvesties dzelzceļa un sliežu tuvumā, lai izvairītos no neuzmanības vai vieglprātības izraisītiem negadījumiem – pasargājot savu veselību un dzīvību. VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) eksperti ar skolēniem pārrunāja arī noteikumus, kas jāievēro – nesteidzies, nešķērso neatļautās vietās, taču pāri gājēju pārejām, tiltiem, tuneļiem, pārbrauktuvēm, ieturi distanci, noņem austiņas, noliec telefonu, atceries- vilcienam vienmēr priekšroka, STOP – pirms sliežu šķērsošanas vienmēr apstājies un pārliecinies, vai netuvojas vilciens, DZIRDI, REDZI, DZĪVO! Jo runāšana pa telefonu vai spēļu spēlēšana tajā, mūzikas klausīšanās austiņās u.c., atrodoties dzelzceļa tuvumā, ievērojami apgrūtina uztveri un iespējamo risku novērtēšanu. Skolēniem saistošas bija arī situāciju analīzes, ko piedāvāja eksperti – vizuālais, piemēri, skaidrojums, noteikumi, ko skolēniem jāzina un jāievēro.

Paldies VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ekspertiem par izzinošo, piemēriem un padomiem piepildīto, uzskatāmo digitālo stundu “Kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce