Iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Maskas medicīnā”

maskas_3

Rēzeknes sākumskolas 5.d (12.05.2021), 3.d (14.05.2021), 1.m un 5.a (26.05.2021),   klases skolēniem (Zoom platforma) iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Maskas medicīnā”, ko piedāvāja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.
Skolēni nodarbībā uzzināja par maskām, ko lietoja senatnē. Tika arī rādīti un demonstrēti medicīnas masku vēsturiskie piemēri. Skolēni uzzināja, kādas funkcijas pildījušas ārstu, dziednieku maskas, par zinātnes lomu medicīnas vēsturē, sabiedrību, vairāku kultūru īpatnībām u.c. Nodarbības noslēgumā skolēni darbojās praktiski, pagatavojot pašdarinātu masku.
Markuss: “Man ļoti patika nodarbība “Maskas medicīnā”. Bija interesanti uzzināt, kādas agrāk bija maskas un kāda tām bija nozīme.”
Raitis: “Man ļoti patika atbildēt uz jautājumiem un uzzināt par maskām.”
Samanta: “Man šķita dīvainas šamaņu maskas Āfrikā, jo, manuprāt, pat, ja cilvēkā patiešām būtu ieviesies sliktais gars, viņš nenobaidītos no šamaņa maskas. Es noteikti pamēģināšu uztaisīt masku no marles un vates. Bija interesanti uzzināt, ka senos laikos bija ļoti lipīga slimība – mēris.”
Elīza: “Man ļoti patika atbildēt uz jautājumiem un arī lekcija par mēra maksu. Tas bija interesanti!”

Paldies Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja muzejpedagogam Valdim Ivaņinokam un muzejpedagoģei Nikolai Rodionovai par izzinošo tiešsaistes nodarbību “Maskas medicīnā”, par izsmeļošajām atbildēm uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce