Muzejpedagoģiskā nodarbība “Māla pikuča piedzīvojumi” Latgales Kultūrvēstures muzejā

Rēzeknes sākumskolas 1. un 2. klašu skolēni 2022. gada decembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Māla pikuča piedzīvojumi”.

Muzejā skolēni uzskatāmā veidā izzināja māla pārvērtības – atrašanās, pārstrāde, apdedzināšana, kā māls pārvēršas podos, svečturos, iepazina mālu, māla īpašības, podnieka amata attīstību u.c. Skolēni apskatījās keramikas ekspozīciju, ko dažādos laikos darinājuši Latgales podnieki. Programmas otrajā daļā skolēniem bija iespēja pašiem veidot no māla suvenīrus, ko varēja ņemt līdzi.

Sandris: “Man ļoti patika senlaicīgie māla trauki.”

Artūrs: “Es uzzināju, kā cilvēki dzīvoja senatnē, patika māla ekspozīcija.”

Daniela: “Es priecājos, ka varēju darboties ar mālu, veidot savu suvenīru.”

Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģei par izzinošo, radošo, interesanto  nodarbību “Māla pikuča piedzīvojumi”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce

mala_pikuca_2