WhatsApp Image 2022-05-30 at 12.50.46 (1)

Neparastās mācības

Kas jāpaņem līdzi, dodoties uz mežu? No kā mežā ir jāuzmanās? Ko darīt, ja mežā esi apmaldījies un izlādējies telefons? Lai noskaidrotu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem mācību gada noslēgumā 3.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju un vecākiem – Edgaru Timoškānu, Juri Tarvidu, Daci Bikovsku – devās uz Ančupāniem. Laika apstākļi mūs nelutināja,  tādēļ pēc īsas instruktāžas bērni devās pakaļ žagariem ugunskuram. Pēc ilgstoša lietus nav viegli iekurt ugunskuru, bet prasmīgu instruktoru vadībā skolēni veikli tika galā ar šo uzdevumu un varēja sasildīties. Vēl klātesošie iemācījās no mobilā telefona nosūtīt vecākiem savu lokāciju, izmēģināja, cik smaga ir zemessarga bruņu veste un mugursoma, uz ugunskura cepa desiņas. Svaigā gaisā tās bija īpaši gardas! Bērni izmēģināja roku šaušanā no pneimatiskās šautenes, vēroja, kā var uzsliet individuālo telti, kā arī izmēģināja gulēšanu tajā.

Tika ievērots viens no svarīgākajiem noteikumiem ejot dabā – pēc sevis visu atstāt tieši tāpat, kā bija pirms mūsu ierašanās.

Kā skolēni vērtē šo pasākumu?

Dāvids – Man ļoti patika pārgājiens. Es iemācījos kurināt uguni, šaut, daudz uzzināju par zemessarga tērpu. Patika cept cīsiņus un jauki pavadīt laiku ar klases biedriem.

Itvars – Es šodien iemācījos pārlādēt šauteni. Vēl iemācījos sakurināt ugunskuru. Man šodiena ļoti patika.

Alise – Esmu sajūsmā par to, ka iemācījos iekurt ugunskuru, kādam kokam mizu jāplēš, lai iekurtu. Uzzināju, ka ekipējums izradās nav nemaz tik viegls un nesaprotu, kā tajā var staigāt. Viss patika!

Anete iemācījās kā iekurt ugunskuru, priedes zari degot vislabāk. Uzzināja, kā nosūtīt lokāciju vecākiem un kā orientēties mežā pēc skaņas.

Keitai ļoti patika šī diena: skriet pakaļ malkai, kurt ugunskuru, šaut pa baloniem, taisīt telti!

Milzīgs paldies Aleksa tētim Edgaram un Anetes tētim Jurim par lieliski organizēto izzinošo un praktisku pasākumu! Liels paldies Evelīnas māmiņai par atbalstu pasākuma laikā, Nika māmiņai par sagādātajām uzkodām, Dāvida māmiņai par karsto tēju! Paldies visiem vecākiem par atbalstu!

Rēzeknes sākumskolas 3.a klases audzinātāja
Inga Rudzīte