Otkon giunu sapynus – tikšanās ar dzejnieci Inetu Atpili – Jugani

Kādi ir Jūsu sapņi? 2.a klases bērnu sapņi ir visdažādākie, sākot no daudz, daudz konfektēm līdz Ferrari, no vēlmes pēc mazās māsiņas vai brālīša līdz tāliem ceļojumiem. To visu mēs noskaidrojām 21.04.2021. tiešsaistes tikšanās reizē ar dzejnieci Inetu Atpili – Jugani un Rēzeknes bērnu bibliotēkas bibliotekāri Meldru Gailāni.
Bērni klausījās Inetas Atpiles – Juganes dzejoļus latgaliešu valodā, mēģināja saprast un tulkot atsevišķus vārdus. Savukārt dzejniece un klasesbiedri noklausījās un novērtēja Irbes Bārbalas  un Terēzes sacerētos dzejoļus. Skolēni jautāja, kur dzejdare rod iedvesmu saviem darbiem? Izrādās, ka ikdienā, visā, kas ir mums apkārt.
Anete: “Man patika dzejnieces dzejoļi. Es uzzināju, ka iedvesmu var ņemt no apkārtnes. Interesanti bija pārbaudīt savas zināšanas latgaliešu valodā.”
Austra: “Man ļoti patika stunda ar dzejnieci, bija ļoti interesanti.”
Itvars: “Man  patika kā dzejniece lasīja dzejoļus. Un kā Irbes Bārbalas mamma stāstīja par grāmatām.”
Endija: “Man patika dzejoļi latgaliešu valodā.”
Irbe Bārbala: “Man ļoti patika satikšanās ar dzejnieci. Patika lasīt dzejoļus un dziedāt! Man patīk lasīt viņas dzejoļus! Liels paldies par satikšanos!”
Rēzeknes bērnu bibliotēkas bibliotekāre Meldra Gailāne skolēniem bija sagatavojusi burtu mīklu, kurā paslēpušies latgaliešu valodas vārdi. Tie skolēni, kuri aizpildīs darba lapu, saņems balvu no Bērnu bibliotēkas.
Paldies dzejniecei Inetai Atpilei – Juganei un Rēzeknes bērnu bibliotēkas bibliotekārei Meldrai Gailānei par izzinošo, interesanto, rosinošo tiešsaistes nodarbību “Otkon giunu sapynus”!

Rēzeknes sākumskolas 2.a klases skolotāja
Inga Rudzīte