RADOŠĀ TIKŠANĀS AR BĒRNU GRĀMATU SĒRIJAS “MĀKSLAS DETEKTĪVI” AUTORI LUĪZI PASTORI

20210912_194241 (1)Rēzeknes sākumskolas 1. un 2. klašu skolēniem 2021. gada septembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika radošā tikšanās ar bērnu grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” autori Luīzi Pastori.
Autore pastāstīja par sērijas “Mākslas detektīvi” stāstu tapšanu. Skolēnus ieinteresēja tas, ka Luīze Pastore bija īsta rakstniece – detektīvs. Patika, ka autore aicināja iejusties detektīvu lomā un ar īpašu detektīvuzdevumu palīdzību izzināt mākslas darbu tapšanas aizkulises. Skolēni aizrautīgi pētīja gleznas, pildīja uzdevumus. Luīze Pastore ar bērnu grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” sižetu2_D_KLASE (1) palīdzību rosināja skolēniem interesi par lasīšanu un stāstu radīšanu kā piedzīvojumiem pilnu nodarbi. Taču detektīvžanru izmantoja kā instrumentu, ar kura palīdzību  iepazīstināt skolēnus ar latviešu mākslas vēstures norisēm un Latvijas kultūras kanonā iekļautajiem mākslas darbiem.
Paldies rakstniecei Luīzei Pastorei par izzinošo, aizraujošo, radošo tikšanos un lielisko dāvanu – “Meža vēstules”, ko skolēni varēs izmantot latviešu valodas un vizuālās mākslas stundās!

bibliotekāre/ skolotāja
Inta Lāce