IMG-20200929-WA0012

Rēzeknes sākumskolas 1.m un 4.m klases skolēni muzejpedagoģiskajā programmā “Senā skola muzejā”

Rēzeknes sākumskolas 1.m un 4.m klases skolēni 2020. gada 15.(4.m) un 16.(1.m) septembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “Senā skola muzejā”.

Programma radīta ar mērķi izglītot skolēnus par seno skolu: rakstību uz mazas koka tāfelītes, rēķiniem seno svaru un mēru sistēmā, glītrakstīšanas pamatprincipiem ar tinti un spalvu, kā ar auguma mēru senāk noskaidroja skološanās pakāpi, Latgales rokraksts literātiem, mācību grāmatām, liecībām.

Rēzeknes sākumskolas skolēni iejutās senās skolas atmosfērā – glīti rakstīja ar tinti un spalvu burtnīcas lapā. Skolēni atzīsts, ka tas viņiem likās aizraujoši, neparasti un interesanti! Noskaidroja, ka senāk katram skolēnam bija spalva, spalvaskāts un tintnīca. Skolas solā tai bija pat īpaša vieta.

Skolēni uzzināja par ievērojamākā Latgales rokraksta literatūras pārstāvja Andryva Jūrdža dzīvesgaitām, viņa uzrakstīto kalendāru “Myužeygays kalinders” (1916. gads). Apskatījās 19. gadsimta latgaliešu autoru, grāmatu pārrakstītāju rokrakstu paraugus, 20. gadsimta mācību grāmatas, liecības, fotogrāfijas.

Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagogam Vincentam Taboram  par izzinošu, aizraujošu un interesantu muzejpedagoģisko nodarbību!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce