RĒZEKNES SĀKUMSKOLAS 2. UN 3.KLAŠU SKOLĒNI PIEDALĪJĀS IZZINOŠAJĀ NODARBĪBĀ “NO STĀSTA LĪDZ GRĀMATAI”

SKOLAS

Pasaku autore Inese Valtere programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros vada izzinošas stāstu nodarbības, kurās atklāj pasaku tapšanas burvību un ļauj bērniem piedzīvot radīšanas prieku.

Šī gada 5. aprīlī Rēzeknes sākumskolas izglītojamie  piedalījās šajā izzinošajā nodarbībā,  kuras laikā skolēni iepazinās ar grāmatas tapšanas procesiem:

• stāsta radīšanas metodēm;
  • kā notiek ilustrāciju izvēle pasakas vizualizācijai;
  • kā iespiež grāmatu.

Rakstnieces iedvesmoti, skolēni aktīvi iesaistījās jaunu tēlu un planētu radīšanā. Piemēram, 3.a klases izdomātie tēli bija: Marķīši, Margo, Marpelsīni, Markolis.

Emīls pēc nodarbības pārliecinājās, cik svarīga loma teikumā ir īpašības vārdiem. Tomam patika radīt jaunus fantāzijas tēlus, apvienojot kopā augļus, ogas un dārzeņus. Pēc mācību stundas skolēni bija apņēmības pilni domāt, radīt, fantazēt.

WhatsApp Image 2024-04-18 at 14.38.41 WhatsApp Image 2024-04-18 at 14.39.29

Foto: K.Bambāne – Sadovska, R.Silicka