Rēzeknes sākumskolas 3. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils teātrī apmeklēja izrādi “Spreideits”

Rēzeknes sākumskolas 3.a un 3.d klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2023. gada 21.februārī Daugavpils teātrī apmeklēja izrādi “Spreideits”. Skolēni redzēja un izjuta, kā Sprīdītis izgāja pārbaudījumiem bagāto ceļu, lai nonāktu pie atziņas, ka nekur nav tik labi kā mājās. Annas Brigaderes pasaku luga Daugavpils teātrī tika izspēlēta latgaliski. Izrādē Sprīdīša piedzīvojumus bagātināja dejas, kā arī latgaliešiem raksturīgais sirds siltums un dzīvesprieks.

Eva: “Es redzēju teātri par Sprīdīti. Man ļoti patika arī velns, jo viņš izskatījās kā roka zvaigzne. Trīs aktierus es jau atpazinu un zināju.”

Ritvars: “Es redzēju interesantu un aizraujošu teātra izrādi “Spreideits” Daugavpils teātrī. Izrāde bija par Sprīdīša piedzīvojumiem, kā viņš meklē laimi.  Sprīdītis pārvarēja bailes un izgāja cauri ļaunajam mežam. Man patika, ka Sprīdītis bija drosmīgs un neatlaidīgs.”

Dēvids: “Man patika, ka bija viss neparasts. Ne tā kā dzīvē. Vēl man patika kopā būšana ar klases biedriem.”

Laila: “Es redzēju teātri par Sprīdīti. Atceros, ka Sprīdītis gribēja tikt uz citu pasauli, jo mājās viņam nepatika. Izrādē man patika, kādi bija tērpi aktieriem un Sprīdītim. Velns gan izrādē bija biedējošs.”

Alīna: “Es biju brīnišķīgā teātrī. Redzēju kaprīzu princesi. Jauki, ka programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros var apmeklēt teātri.”

Alens: ”Es teātrī redzēju Sprīdīti, viņa piedzīvojumus. Patika, ka Sprīdītis ceļoja pa pasauli, taču atnāca atpakaļ uz mājām, jo tur ir laime.”

Alise: “Izrādē man patika, kā spēlēja aktieri un arī Sprīdītis. Es redzēju skaistu, noformētu skatuvi.”

Paldies Daugavpils teātra māksliniekiem par interesanto, aizraujošo, piedzīvojumiem bagāto izrādi “Spreideits”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce

bilde_teatris