D8AC1D0A-6C45-453B-891E-9EDA510FAB7D

Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēni apmeklē metālapstrādes uzņēmumu SIA “LEAX” Rēzekne RSEZ

Novembra beigās Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēni apmeklēja mācību ekskursijas ietvaros uzņēmumu SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ un iepazina uzņēmumā strādājošo profesionāļu darba apstākļus, specifiku, metāla apstrādes procesu un etapus.

SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ ir viens no nozīmīgākajiem darba devējiem un  uzņēmumiem Latgales reģionā, kur strādā vairāk nekā 200 darbinieku; tas ar katru gadu paplašinās aizvien lielāks, turklāt rūpējas par to, lai ražošana nekaitētu dabai un kaitīgo izmešu daudzums vidē būtu minimāls.

Apskatoties uzņēmuma iekārtojumu, telpas, tehnisko nodrošinājumu un klausoties uzņēmuma darbinieka stāstījumu par uzņēmuma pirmsākumiem, nākotnes iecerēm, ražoto produkciju – auto detaļām, izglītojamie noskaidroja informāciju par metālapstrādes ražošanas procesu, cikliem un  vēroja kā tiek izgatavotas detaļas autotransporta, kalnrūpniecības, instrumentu ražošanas, industriālo un elektroietaišu nozarei.

Uzņēmuma darbinieki savā stāstījumā uzsvēra, ka šobrīd, lai strādātu šajā vai līdzīgas jomas uzņēmumā un nepārtraukti kāptu pa karjeras kāpnēm, ir nepieciešams apgūt eksaktās zinātnes  un valodas.

Uzņēmuma produkcija pārsvarā tiek ražota ārzemju tirgum, tāpēc ir jāprot sazināties vairākās valodās-angļu, vācu, krievu valodās.

Anna Maksimova no 6.m klases stāsta, ka “….ļoti patika uzņēmumā “LEAX”, tur bija interesanti skatīties dažādu metāla izstrādājumu ražošanu, bet Amanda Raudive no 6.a2 klases dalās, ka “uzzināja, lai strādātu šajā uzņēmumā ir nepieciešams labi apgūt matemātiku, fiziku, ķīmiju, valodas. Ir jāievēro kārtība, nevar skraidīt un jāģērbj atbilstošs apģērbs”.

Rēzeknes sākumskola izsaka pateicību uzņēmumam SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ un uzņēmuma vadībai par iespēju klātienē iepazīties ar metālapstrādes procesu un uzņēmuma darbiniekam Raimondam Borisovam par izglītojošo un interesanto stāstījumu.

Mācību ekskursijas tika īstenotas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Rēzeknes sākumskolas pedagogs karjeras konsultants
Karolīna Vanaga