Rēzeknes sākumskolas skolēni programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklē Latvijas Leļļu teātra izrādi “Un atkal Pifs”

SKOLAS

Rēzeknes sākumskolas 1. klases, 3.a, un 3.m klase 2023. gada 21. septembrī programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales vēstniecībā GORS apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi “Un atkal Pifs”  (režisors: Arnolds Skutuls, Pāvils Šenhofs).

Izrādē “Un atkal Pifs” skolēni iepazinās ar labsirdīgo sunīti Pifu, runci Herkulesu, krustmāti Agati, krustētiņu Tontonu, Dudū, Rozāliju un citiem varoņiem. Skolēni uzzināja, ka šos jautros varoņus pirms daudziem gadiem Francijā radīja karikatūrists Žans Arnāls, taču uzzināja, ka arī Latvijā šie varoņi ir pazīstami vairākām paaudzēm, jo sarakstītas gan komiksu grāmatas, gan iestudētas leļļu teātra izrādes. Arī klasēs skolēni vēlreiz pārrunāja gan par teātra izrādi, atbildēja uz jautājumiem, stāstīja par izrādes varoņiem, gan pauda savu redzēto, piedzīvoto un izjusto zīmējumos un atziņās:

Izabella: “Man patika ļoti izrāde “Un atkal Pifs”, kā arī  dziesmas.”

Artūrs: Izrāde bija interesanta un smieklīga!”

Mārtiņš: “ Draudzībai ir liela nozīme!”

bilde_4

bilde_3

Paldies Latvijas Leļļu teātra māksliniekiem par interesanto, piedzīvojumiem bagāto, muzikālo izrādi “Un atkal Pifs”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce