Rēzeknes sākumskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklē Turaidas muzejrezervātu

SKOLAS

Rēzeknes sākumskolas 5.a un 5.m klases skolēni 2023.gada 04.oktobrī programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Turaidas muzejrezervātā “No kā būvēta Turaidas pils”. Skolēni iepazinās ar Turaidas mūra pili, uzzināja par māla būvmateriālu izgatavošanu viduslaikos. Muzejpedagoga pavadībā skolēni apskatīja un izzināja muzejrezervāta teritoriju – Tautasdziesmu parku – Dainu kalnu, kurā izvietotas 26 tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras, aizraujoša likās leģenda par Maiju – Turaidas Rozi, apskatīja koka baznīcu (Turaidas Evaņģēliski luteriskā baznīca), Turaidas pils torni, ekspozīcijas, kur bija skatāmas senās pagātnes liecības par Gaujas lībiešiem un uzzināja, ka līdz 13. gadsimta sākumam Turaida bijusi ievērojams Gaujas lībiešu (Latvijas pamatiedzīvotāji ar bagātu un senu kultūru) centrs.

Dmitrijs: “Man patika muzejpedagoga pavadībā iepazīties ar Turaidas pili, izstaigāt parku, uzkāpt augstajā tornī, saskaitīt pakāpienus, tālumā redzēt tekošo Gauju, apskatīt Turaidas baznīcu un ekspozīcijas Turaidas pilī.”

Raiva: “Daba, miers, klusums, parks, Turaidas pils, leģenda par Turaidas Rozi aizved mūs senajā pagātnē…, interesanti iztēloties un saprast, kā dzīvojuši cilvēki Turaidā.”

Paldies Turaidas muzejrezervāta muzejpedagogiem par aizraujošo, izglītojošo, izzinošo, stāstījumu, kas ļāva iepazīt Turaidas daudzveidīgo dabas ainavu, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu!

turaida_bilde

bibliotekāre/ skolotāja