Rēzeknes sākumskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils teātrī apmeklēja izrādi “Spreideits”

SKOLAS

Valsts svētku nedēļas ieskaņā 13.11.2023. Rēzeknes sākumskolas 4.m un 5.d klases izglītojamie devās brīnišķīgā pasākumā Daugavpils teātrī, lai noskatītos izglītojošo izrādi “Spreideits”. Izrāde ieskandināja patriotoisko nedēļu, jo mācīja, ka nekur nav tik labi kā mājās.

Neparasti, ka šo tik labi zināmo lugu skolēni varēja noskatīties latgaliešu valodā.  Izglītojamie ar sajūsmu klausījās latgaliešu valodu, mācījās, ka “lielība daudz nemaksā”, bet “labā griba nav peļama”.

Iejutās teātra pasaulē, mācījas aktiermākslu, dzirdēja lielisku uzstāšanās prasmi, vēroja mākslinieku dejas, runas un ķermeņa kustību valodu. Skolēniem patika aktieru drosme, uzstāšanās, zāles dekori jeb kā saka paši skolēni “patika teātra īpašā pasaule, kas apbur”.

Milana: “Izrādes laikā iepazinu A.Brigaderes lugas “Sprīdītis” galvenos varoņus. Īpaši patika Vēja māte un Princese. Sprīdītis bija ļoti attapīgs un zinātkārs. Patika aktieru tērpi un skatuves noformējums. Aktiera profesija,manuprāt, ir ļoti interesanta.”

Eva: “Izrāde ļoti patika. Bija neparasts skatuves noformējums un dažādi specefekti. Patika, kā savās lomās iejutās aktieri. Interesanti bija, ka izrāde bija latgaliešu valodā. ”

Noformējums bez nosaukuma - 1

Rēzeknes sākumskolas skolotājas