VALSTISKĀS APZIŅAS UN PATRIOTISKĀS AUDZINĀŠANAS STIPRINĀŠANA RĒZEKNES SĀKUMSKOLĀ

“…Mana tauta ir sudrabkalts Nameja gredzens, kura vijumos iepīts spēks, drosme un neatlaidība. Mana tauta esmu es, mazs asns, kurš savas saknes iedzinis dziļi  Dieva svētītajā zemē. Un kas gan var būt stiprāks par asnu, kurš nebaidās augt par spīti visam tam…”
 (J. Dižpētere)

Rēzeknes sākumskolā valstiskās apziņas un patriotiskās audzināšanas stiprināšanai tika organizēts aktivitāšu kopums par tēmu „Mana Latvija. Mana skola” – tematiskās klases stundas Lāčplēša dienā un Latvijas Republikas Proklamēšanas 102. gadadienā, citātu, video un vizuālo darbu konkurss, gaismas akcija, jaunatnes iniciatīvu projekts „Radošās notis”, Rēzeknes sākumskolas direktores Ilonas Stramkales apsveikums un video uzruna skolas saimei Latvijas 102. dzimšanas dienā!
Skatīt: https://photos.app.goo.gl/YcpRXiQbr1ffV8CKA
Skolēnu līdzpārvalde sadarbībā ar  klases audzinātājiem un projekta konsultanti organizēja video konkursu par tēmu: “Mana Latvija. Mans skola” iniciatīvas „Radošās notis” ietvaros. 1.-4.klašu izglītojamie piedalījās zīmējumu un citātu  konkursā  „Mana Latvija. Mana skola”. Katra klase saņēma Diplomus, Atzinības rakstus un veicināšanas balvas par līdzdarbību un aktīvo iesaisti.
Jaunatnes iniciatīvu projekta „Radošās notis” ietvaros 5.- 6.klašu skolēni sevi apliecināja pašizpausmes mākslā, izmantojot IT tehnoloģijas. Skolēni individuāli vai klases kolektīvā veidoja video par tēmu: „Mana Latvija. Mana skola”. Dalība projektā, jauniešiem pilnveidoja ne tikai tehniskas prasmes lietot IT rīkus, bet arī informācijas atlases, sadarbības un komunikācijas prasmes, izmantojot IT rīku piedāvātās iespējas.

Video konkursa „Mana Latvija. Mana skola” godalgoto vietu ieguvēji 5.-6. klašu grupā:

Vizuālo darbu konkursā „Mana Latvija. Mana skola” godalgoto vietu ieguvēji:

1.klašu grupā:

• 1.vieta Edvardam Misānam,
  • 2.vieta Edvardam Žikaram,
  • 3.vieta Gabrielai Bļinkovai.

2.klašu grupā:

• 1.vieta Niklāvam Lācim,
  • 2.vieta Rēzijai Baltalksnei, Paulai Boževniecei un Jorenam Kirejevam,
  • 3.vieta Austrai Gailumai un Marikai Lankovskai.

Citātu konkursa „Mana Latvija. Mana skola” godalgoto vietu ieguvēji 3.-4. klašu grupā:

• 1.vieta Gustavam Svalbam,
  • 2.vieta Alenam Adrianam Astičam, Evai Masaļskai,
  • 3.vieta Evelīnai Ribakovai,
  • Atzinība Rinaldam Bulam, Adrianam Filipenokam, Ervīnam Ratinskim.

Atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas 102. gadadienu un Lāčplēša dienu 11. novembrī, klases stundas noritēja patriotiskās noskaņās, nostiprinot un pilnveidojot skolēnu zināšanas par Latviju un tās vēsturi.
Rēzeknes sākumskolā Lāčplēša dienā – visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienā klases stundās 1.-3.klašu izglītojamie veidoja grāmatiņu par Latviju un savu Lāčplēša ordeni/medaļu, 4.d klases skolēni, pilnveidojot zināšanas par Latvijas vēsturi, zīmēja plakātu –“Lāčplēša diena”. Citās klasēs skolēni lasīja stāsta “Varonības diena” fragmentu (Gundegas Sējas grāmata “Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties”), tad sekoja skolotājas stāstījums par to, kāpēc atzīmē Lāčplēša dienu un ko Lāčplēša dienā dara Latvijas iedzīvotāji? Citās klases stundās tika organizētas viktorīnas, piemēram, 5.m klasē viktorīnā (jautājumi/atbildes) tika aktualizēti sekojoši jautājumi: Ko sarkanbaltsarkanā lentīte simbolizē? Ko nozīmē stilizētais skaitlis “11” no sarkanbaltsarkanās lentītes pie apģērba? Kāpēc Lāčplēša diena? Lāčplēša Kara ordeņa nozīme? Latvijas valsts simboli, pieminekļi, aizdegtās svecītes nozīme, brīvības cīnītāji u.c., tad tika rādīts video stāsts “Sargājot Rīgu: toreiz un tagad” (sagaidot 11. novembri, Lāčplēša dienu, Aizsardzības ministrijas kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeja sagatavotā video lekcija skolēniem “Sargājot Rīgu: toreiz un tagad”) u.c.
Patriotiskā nedēļa Rēzeknes sākumskolā noslēdzās ar gaismas akciju „Izgaismosim Latviju”, taču liela vēja, lietus dēļ, gaismiņas tiks iedegtas un izgaismos ceļu uz gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.
Paldies skolas vadībai, skolotājiem, skolēniem, darbiniekiem un skolēnu vecākiem par līdzdalību! Paldies Latgales Kultūrvēstures muzejam un Latvijas Republikas Zemessardzes 3.Latgales  brigādes virsseržantam štāba virsseržantam Normundam Boževniekam par dāvinājumu – sarkanbaltsarkanām lentītēm, ko saņēma Rēzeknes sākumskolas skolēni, skolotāji un skolas darbinieki Lāčplēša dienā!

Rēzeknes sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā G.Ozoliņa,
Rēzeknes sākumskolas bibliotekāre/skolotāja I.Lāce