6.klašu skolēni iepazina ūdensapgādes procesu pilsētā un iesaistīto speciālistu darbu

56389436_416462375848297_2821461521089953792_nPavasarim iestājoties, 1.,2. un 5.aprīlī, Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēniem tika piedāvāta mācību ekskursija uz uzņēmumu SIA “Rēzeknes ūdens”, kur izglītojamiem bija iespēja iepazīt ūdensapgādes procesu Rēzeknes pilsētā un tajā strādājošo, iesaistīto profesiju pārstāvju darba ikdienu, kā arī klātienē apskatīt uzņēmuma tehnisko nodrošinājumu.

SIA  “Rēzeknes ūdens” ir Rēzeknes pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība, kuras  pamatdarbība ir saistīta ar ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā.

Mācību ekskursijas laikā skolēni apmeklēja “Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksu”, kas ir tikai viens no uzņēmuma SIA “Rēzeknes ūdens” sastāvdaļām.

Izglītojamie tika aicināti doties uz uzņēmuma darba telpām un sanāksmju zālē vērot un klausīties prezentāciju par uzņēmuma darbu: ūdens sagatavošanas posmiem, ūdens patēriņa statistiku, ūdens uzglabāšanas rezervuāriem, attīrīšanas filtriem un sūkņiem un kopējo attīrīšanas, atdzelšošanas procesa darbības principiem, kā arī ūdens monitoringa vietas Rēzeknes pilsētā un iesaistīto darbinieku un profesiju pārstāvju lomu ūdens sagatavošanas procesos.

Skolēni arī aplūkoja uzņēmuma darba telpas- ūdens attīrīšanas filtru telpu, ūdens sūkņu telpu un automatizētā automātiskās darbības telpu, kā arī apskatīja vienu no 4 dziļurbumiem, no kura ūdens nonāk ūdens atdzelžošanas stacijā un pēc tam arī iedzīvotāju ūdens padeves krānos.

56732709_439668303449546_6395835464913256448_n

“Dzeramā ūdens sagatavošanas komplekss” vadītājs J.Laizāns savā stāstījumā uzsvēra, ka, lai strādātu šādas jomas uzņēmumā, ir nepieciešams apgūt eksaktās zinātnes, īpaši tādi priekšmeti kā dabaszinības, ķīmija un fizika.

Transporta izdevumi uz uzņēmumu SIA “Rēzeknes ūdens” tika segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Rēzeknes sākumskola izsaka pateicību uzņēmumam SIA “ Rēzeknes ūdens” un DŪSK vadītājam Jānim Laizānam par izglītojošo un interesanto stāstījumu.

Rēzeknes sākumskolas  pedagogs karjeras konsultants
Karolīna Vogina