Eiropas valodu nedēļa Rēzeknes sākumskolā

Ik gadu  26.septembrī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Eiropā ir liela valodu daudzveidība: lieto vairāk nekā 200 valodu, ir 24 oficiālās ES valodas,111111 aptuveni 60 reģionālās un mazākumtautību valodas, un vēl daudzas citas, kurās runā atbraucēji no citām pasaules malām. Valodu dienas uzdevums ir padziļināt izpratni par daudzvalodību Eiropā, radīt interesi un rosināt apgūt valodas skolā un ārpus tās.

Rēzeknes sākumskolā visas nedēļas garumā no 25.09.2017. līdz 30.09.2017. tika organizēti dažādi Eiropas Valodu dienas pasākumi.

Skolas bibliotēkā skolotāja Inta Lāce bija izveidojusi izstādi, kurā skatāmas bērnu grāmatas franču, vācu, krievu, angļu, latviešu valodā u.c. Izstādē bija aplūkojamas arī grāmatas, kuras izdotas  gan latviešu valodā, gan citās valodās (piemēram, pasakas “Skaistule un briesmonis” – “Beauty and the Beast.” “Pelnrušķīte” – “Cinderella.” Rūdolfs Blaumanis “Velniņi” – “Die Teufelchen” u.c.).

Jaunāko klašu skolēni ilustrēja dažādu ārzemju bērnu rakstnieku darbus. Skolā tika izveidota ilustrāciju izstāde.

Angļu valodas stundās skolotāju Ivetas Gailumas un Ineses Zutes vadībā 6.klašu skolēni izmēģināja tulkošanas iemaņas, darbojās aktivitātēs “Klases vārdzinis”, vāca un apkopoja citātus un izteicienus par valodas apgūšanas svarīgumu, kā arī skatījās video par valodu daudzveidību.

5.-.6.klašu skolēniem tika organizētas meistardarbnīcas vācu un franču valodās. 5.klašu skolēniem meistardarbnīcas vācu valodā  vadīja skolotājas Agnese Kaniņa un Ginta Lubgāne, 6.klašu skolēniem meistardarbnīcas franču valodā – Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolotājs Jānis Keišs. Nodarbībās skolēni guva priekšstatu par valodu, valsti un cilvēkiem, kuri šo valodu lieto. Nodarbības rosināja interesi par Eiropas valodām, to daudzveidību.

Eiropas Valodu nedēļas ietvaros arī latviešu valodas stundās skolēniem, darbojoties dažādās aktivitātēs, tika veidota izpratne par latviešu valodu kā vienu no Eiropas valodām.

Valodu daudzveidība ir liela un sargājama vērtība, bet valodu prasme – katra cilvēka bagātība.

Angļu valodas skolotāja
Iveta Gailuma