Iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros notika izrādes – “Divas Lotiņas” un “Un atkal Pifs”

pifs_2.d2.klases skolēnu zīmējumi

Rēzeknes sākumskolas 3.d klasei iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros notika Latvijas Leļļu teātra piedāvātā izrāde “Divas Lotiņas”, 2.d un 1.d klasei izrāde “Un atkal Pifs”.
Izrādē “Divas Lotiņas” lelles izspēlē dažādas situācijas par vecāku savstarpējām attiecībām, par attiecībām ar pašu bērniem. Stāsts ir  par divām meitenēm, kuras agrāk neko viena par otru nav zinājušas, satiekas vasaras atpūtas nometnē un atklāj, ka viena otrai ir tik līdzīgas kā divas ūdens lāses.
Izrādē “Un atkal Pifs” skolēni iepazinās ar labsirdīgo sunīti Pifu, nebēdnīgo kaķi Herkulesu, krustmāti Agati, krustētiņu Tontonu, Dudū un citiem varoņiem.
Madara: “Man patika izrāde “Divas Lotiņas”, jo tur bija stāsts par divām ļoti līdzīgām meitenēm, kas izdomāja samainīties vietām.”
Melānija: “Pifs man ļoti patika. Viņš ir labsirdīgs, visiem piedod un palīdz. Kaķis Herkuless un Pifs gan nebija draudzīgi.  Man bija bēdīgi, ka kaķis visu laiku Pifu apmeloja, tā nav skaisti darīt!”
Kristers: “ Man patika varoņi, viņi bija smieklīgi. Herkuless darīja pāri Pifam, taču beigās visi palika draudzīgi.”
Agnese: “Man izrādē ļoti patika! Interesanti likās, kad kaķis iesprūda un Pifs izvilka kaķi!”
Sofija: “Man patika, ka Pifs meistaroja sienu, kurā Herkuless izgrieza caurumu, kā Pifam svinēja dzimšanas dienu. Žēl,  ka Pifs ar Herkulesu strīdējās.”
Rebeka: “Man ļoti patika suns Pifs, jo viņš bija smaidīgs un pozitīvs, kaķis Herkules gan darija blēņās.”
Kristers: “Man patika, kā Herkuless pielipa pie sataisītās sienas. Tas bija smieklīgi!”
Mārtiņš: “Izrādē man patika dziesmas vārdi –  krusttēvs Tontons, pulksteņa pendelis tāds! Smieklīgi! Pifs ir labs sunītis! Kaķis Herkuless gan bija ļauns! Labāk dzīvot draudzīgi!”
Valērija: “Izrāde bija ļoti interesanta, man patika, ka bija dziesmas un interesanti notikumi.”
Niklāvs: “Man bija interesanti skatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi, jo biju lasījis grāmatu par Pifu. Man patika, ka teātrī bija kustīgi gan dzīvnieki, gan cilvēki, gan platformas, uz kurām viņi stāvēja. Man patika Herkulesa lamatas.”

Paldies Latvijas Leļļu teātra māksliniekiem par piedzīvojumiem bagāto, interesanto, jautro, muzikālo izrādi “Un atkal Pifs”, noslēpumaino un ar laimīgām beigām piepildīto izrādi “Divas Lotiņas”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce