Muzejpedagoģiskā nodarbība “Pirmo reizi izstādē” Latgales Kultūrvēstures muzejā

latvijas_skolas_soma_logo_inverss_0(1)

Rēzeknes sākumskolas 2.a klases skolēni 2023.gada 27.martā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Pirmo reizi izstādē”.

Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar mākslas darbiem, lietām, priekšmetiem, rosinot attīstīt skatīšanās, domāšanas un vērtēšanas prasmes, tika mudināti mutiski izteikt gūtos iespaidus. Notika arī praktiska darbošanās, pielietojot iepazītos mākslas izteiksmes līdzekļus.

Emīlija: “Man patika aplūkot, aptaustīt un uzzināt par zirga pajūga lietām –  iemauktiem, siksnām u.c.”

Edgars: “Es uzzināju informāciju par zirgu, kāds ekipējums ir nepieciešams, lai varētu doties izjādē vai izbraucienā ar zirgu. Bija ļoti interesanti!”

Samanta: “Man patika, ka mēs muzejā taisījām atslēgas piekariņu. Tāpat uzzināju par zirga piederumiem – groži, iemaukts, sēdeklis, segli u.c.”

Marks: “Man patika aplūkot krāsainos attēlus par zirgiem, pamācoši un izzinoši bija.”

Valters: “Mani iemācīja, kā var apsēsties uz zirga. Uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas par zirgiem, par senlietām, ko agrāk nemaz nezināju.”

Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģiem par izzinošo, interesanto, aizraujošo un radošo nodarbību “Pirmo reizi izstādē”!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce