Rēzeknes sākumskolā iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros notika Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība „1991. gads – barikāžu laiks”

barikades_fotoPiemini Latviju!
Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.
Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt.
Jo, zaudējis Latviju, tu zudīsi pats.
/Jānis Jaunsudrabiņš/

Rēzeknes sākumskolas 6.m klases skolēniem 2022. gada 24. janvārī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība „1991. gads – barikāžu laiks”, ko piedāvāja Latgales Kultūrvēstures muzejs. Skolēni nostiprināja un padziļināja zināšanas par 1991. gada barikāžu notikumiem Latvijā un Baltijā. Muzejpedagoģe akcentēja novadnieku ieguldījumu barikāžu notikumos, simboliskākos, izšķirošākos notikumus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, Trešās atmodas notikumus: Tautas fronte, “Baltijas ceļš”, piedzīvojumu pilnais Barikāžu laiks, Latgales Māras atgriešanās…
Nodarbībā skolēni vēroja barikāžu laikā lietotos priekšmetus, klausījās atmiņu stāstu fragmentus, izzināja barikāžu laika notikumus, to nozīmi toreiz un šodien. Pārdomāja, cik nozīmīga bija katra atbildība valsts veidošanā. Skolēniem bija iespēja Quizizz platformā piedalīties viktorīnā “1991. gads – barikāžu laiks”, atbildēt uz jautājumiem, kā arī redzēt savu sniegumu.
Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja pārstāvjiem par dāvinājumu “Uzdrīkstēšanās laiks”, kas veltīts Trešajai atmodai Rēzeknē un kur iemūžinātas sešpadsmit Aleksandra Bondarenko fotogrāfijas. Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģei Renātei Ničiporčikai par izzinošo muzejpedagoģisko nodarbību!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce