RĒZEKNES SĀKUMSKOLĀ KRĀSU NEDĒĻA “PAVASARA IESKAŅĀS”

“Es esmu pirms visām krāsām, kuras cilvēki gaida.  Pelēkā rītā  viņi gaida
sauli, pelēkā naktī – mēnesi. Pelēkā pavasarī viņi gaida ziedus (..).
Es esmu Pelēkais, un manis dēļ cilvēki meklē citas krāsas.”
/Fragments no Imanta Ziedoņa “Pelēkā pasaka”/

Rēzeknes sākumskolā 2021. gadā no 08. līdz 12. martam attālinātajā mācību laikā norisinājās krāsu nedēļa “Pavasara ieskaņās”. Kad dabā redzamas vien pelēcīgās krāsas, sākumskolas skolēnu līdzpārvalde aicināja ikvienu savā apģērbā vai aksesuārā akcentēt pavasara krāsas un nedēļu pavadīt krāsaini, brīnumaini, radoši, pavasara ieskaņu radot gan tiešsaistes stundās, gan atklājot savu māksliniecisko sniegumu individuāli.

Rēzeknes sākumskolā krāsu nedēļā:

• pirmdiena – pavasarīgi zilā diena, jo zilā krāsa ir gudrības, radošuma un apņēmības simbols,
  • otrdiena – pavasarīgi baltā diena, jo baltā krāsa ir gaismas un visa jaunā sākuma simbols,
  • trešdiena – pavasarīgi zaļā diena, jo zaļā krāsa ir veselības, veiksmes, drošības un izaugsmes simbols,
  • ceturtdiena – pavasarīgi dzeltenā diena, jo dzeltenā krāsa ir optimisma, gaišuma un laimes simbols,
  • piektdiena – pavasarīgi sarkanā diena, jo sarkanā krāsa ir enerģijas, drosmes, spēka, prieka un mundruma simbols.

Dienas krāsu tika aicināti iekrāsot arī ikdienas darbos lasot, zīmējot, līmējot, dziedot, pastaigājoties, sportojot u.c!

Skolotāji, skolēni un vecāki ar lielu atsaucību, kreatīvām, oriģinālām idejām, spilgtāku ikdienu iekrāsoja pavasara krāsas apģērbā, aksesuāros, kulinārijas meistarklasēs, bildēs, fona attēlos un mākslas darbos.

Paldies skolas vadībai, skolēnu līdzpārvaldei, skolotājiem, skolēniem un skolēnu vecākiem par atsaucību un līdzdalību!

images Video: Rēzeknes sākumskolā krāsu nedēļa “Pavasara ieskaņās”. (Autori: A.Ārgule, I.Lāce, A.Rancāne)

Screenshot 2021-03-22 105700

Rēzeknes sākumskolas direktores vietniece