Rēzeknes sākumskolā muzikālā izrāde “Makss un Morics”

SKOLAS

Rēzeknes sākumskolas 1.-6. klašu skolēniem 2024. gada 28. martā programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzikālā izrāde “Makss un Morics, ko īstenoja SIA SKOLENIEM.LV pārstāvji.

Muzikālā izrāde ir latviešu komponistu Jāņa Ķirša un Andra Sējāna radīta muzikālā versija par leģendāro vācu karikatūrista, mākslinieka un dzejnieka Vilhelma Buša stāstu “Makss un Morics” (1865.), kuru latviešu valodā atdzejoja Aspazija un kas pazīstams jau vairākām paaudzēm. Izrādes režisore ir Ance Kukule-Sniķere, taču dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons iejutās Makssa un Morica galvenajās lomās un aizraujoši caur mūziku, aktierspēli, deju, humora izjūtu izstāstīja skolēniem Vilhelma Buša stāsta galveno varoņu septiņus nejaukos nedarbus. Taču dziedātāji muzikālās izrādes laikā uzsvēra un mācīja skolēniem, ka ikdienā jāievēro gan drošība, gan jāatbalsta līdzcilvēki, jāizsauc glābējus, ja tas ir nepieciešams un nedrīkst īstenot dažādus nedarbus.

Karlīna: “Ļoti patika, kā uzstājās dziedātāji, kā caur dziesmu uzzinājām par rakstnieku, viņa  stāstu, par Makssa un Morica nedarbiem”!

Kaspars; “Patika, ka varējām dziedāt līdzi – Makss, Morics, Makss, Morics…”!

Amēlija: “Citi zēnu nedarbi bija nejauki, tā mēs nerīkotos! Taču izrāde bija interesanta un interesanti bija uzzināt, kāds būs nākamais nedarbs”!

Paldies komponistiem, režisorei un dziedātājiem Justam Sirmajam un Kārlim Mangulsonam par aizraujošo, radošo, izzinošo un muzikālo izrādi, kuras laikā skolēni varēja gan iztēloties, gan līdzi dziedāt, gan atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, gan iejusties ritmā, gan izzināt un saprast, cik svarīgi ievērot drošību un atbalstīt citus!

makss_morics_bilde5

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce