pingv

Rēzeknes sākumskolas 1. un 2. klašu skolēni apmeklē Rēzeknes Tautas teātra iestudēto izrādi “Astoņos pie šķirsta”

Rēzeknes sākumskolas 1. un 2. klašu skolēni 2019.gada 29.novembrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Rēzeknes Tautas teātra iestudēto izrādi “Astoņos pie šķirsta”. Tas bija Bībeles stāsts par Pasaules plūdiem, kur galvenajās lomās bija trīs pingvīni. Caur viņiem tika izstāstīts par Noasa šķirstu, par Dievu un viņa būtību, taču skatītājiem pašiem bija jāatrod atbilde vai tas eksistē.

Skolēni atzīst, ka izrāde bija interesanta, patika smieklīgie galvenie varoņi – trīs pingvīni, kuri izdomāja, kā dabūt uz šķirsta trešo pingvīnu- ienest čemodānā, jo vieta bija tikai diviem un kā, iekļuvuši šķirstā, pingvīni mēģināja saprast, kas ir Dievs un kāpēc Dievs uzsūtījis plūdus? nozīmīgi ir draudzēties ar visiem, nedrīkst strīdēties, jāieklausās citos un nedrīkst draugus atstāt nelaimē; patika baltais balodis, arī baloža un pingvīnu tērpi.

Milana (2.m klase) saka: “Izrāde ļoti patika, jo tas ir stāsts par draudzību, saticību, mīlestību un ikdienišķiem strīdiem. No šīs izrādes guvu, ka neskatoties ne uz ko, draugi neatstāj viens otru nelaimē. Īsta draudzība ir mūsu dzīvē.”

Laura (2.m klase): “Es ar klasi gāju uz teātri. Tur bija stāstīts par dzīvniekiem un Dievu. Man šajā teātrī patika, ka divi pingvīni nepameta trešo pingvīnu. Man ļoti patika baloža kostīms, jo uz kostīma bija spalvas kā īstam balodim.”

Linda (2.a klase): “Man patika smieklīgie pingvīni, baltais balodis. Kad sākās plūdi, tad palika ļoti interesanti. Ļoti jauki bija vērot, kā aktieri spēlēja savas lomas.”

Paldies režisorei Mārai Zaļaiskalns un aktieriem par brīnišķīgo, interesanto izrādi!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce