Rēzeknes sākumskolas skolēni piedalās “Ēnu diena 2020”

Latvijā “Ēnu diena” ir ikgadējs, atpazīstams karjeras izglītības pasākums 1.-12.klašu skolēniem, kas šogad norisinājās 12.februārī.

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kura laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

“Ēnu diena 2020” piedalījās 10 Rēzeknes sākumskolas 5.-6.klašu skolēni, kas iepazina tādas profesijas un/vai amatus Rēzeknes pilsētā kā koka izstrādājumu dizaina speciālists,  attīstības speciālists, sporta pārvaldes vadītājs, zvērināts tiesu izpildītājs u.c.

Rēzeknes sākumskolas “ēnotāji” apmeklēja tādas Rēzeknes pilsētas un novada iestādes kā Rēzeknes novada pašvaldības struktūrvienības “Ozolaines pagasta pārvalde”, Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvalde, Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvalde, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola, VAS “Latvijas pasts”, Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvalde.

“Ēnotājiem” bija iespēja ne tikai vērot speciālistu darbu, saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, bet arī piedalīties kopā ar “ēnu devēju” darba tikšanās un sapulcēs.

Ance Bērziņa no 6.m klases ir “…iepazinusies ar Attīstības pārvaldes vadītāja un projektu vadītāja darba specifiku. Piedalījās sanāksmē par Rēzeknes Olimpiskā centra darbības stratēģijas izstrādi ”.

Katrīna Laputjova no 6.a2 klases dalās, ka ēnu dienas apmeklējums ir sniedzis izpratni par to, “...kā var atrast savu profesiju un, ka tev ir jābūt plānam B”.

Ēnu diena 2020”  Rēzeknes sākumskolas “ēnotājiem” ir sniegusi priekštatu par darba specifiku konkrētajās iestādēs, pieredzi tiekoties ar dažādiem cilvēkiem, attīstījusi tādas prasmes kā pašprezentācijas, sadarbības u.c. prasmes.

Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Maltas pagastu apvienība” vadītājs Edgars Blinovs novēl ēnotājām Alisei Zelčai un Madarai Grīnvaldei no 5.m1 klases “Sapņot un ticēt saviem sapņiem!”.

Rēzeknes sākumskolas Pedagogs karjeras konsultants
Karolīna Vanaga