IMG-20200928-WA0002

Rēzeknes sākumskolas skolēni vēro Valsts prezidenta Egila Levita diskusiju ciklu Latgales vēstniecībā “Gors”

Rēzeknes sākumskolas 4.- 6. klašu trīsdesmit skolēni 2020. gada 25. septembrī apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors”, kur vēroja Valsts prezidenta Egila Levita  diskusiju par Latgales identitātes kultūrvēsturisko un mūsdienīgo rakursu. Par tās vēsturi, esošo situāciju un latgaliskās identitātes attīstību nākotnē.

Kopā ar Valsts prezidentu diskusijā “Latgales identitāte: vēsture, šodiena un attīstība nākotnē” piedalījās dzejniece Anna Rancāne, Latgales podnieku dzimtas tradīciju turpinātājs, māla meistars Andris Ušpelis, Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” vadītājs Andris Slišāns, Dagdas novada Ezernieku pagasta Saietu nama vadītājs, biedrības “Dagne” vadītājs Aivars Bačkurs un radio raidījumu vadītājs, postfolkloras grupas “Rikši” mūziķis Ēriks Zeps.

Iespēja piedalīties Valsts prezidenta Egila Levita  diskusiju ciklā un aktualizējot to izglītības iestādē, ļauj skolēnos stiprināt patriotisma audzināšanu skolā, apliecināt piederību Latvijai, novadam, pilsētai un savai skolai. Kopt tradīcijas un kultūrvidi.

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce