20181207_134212 (2)

Studijas “Animācijas brigāde” lektorijs Rēzeknes sākumskolā

Rēzeknes sākumskolas skolēniem 2018.gada 7.decembrī bija iespēja klātienē iepazīties ar leļļu filmu veidošanas procesu, piedaloties studijas “Animācijas Brigāde” sagatavotajā lektorijā “Iepazīsties – leļļu kino!”.  Bērniem tika radīta lieliska iespēja klātienē redzēt un saprast, ko dara leļļu filmas režisors, operators, animators, dekorators, mākslinieks, kāda nozīme ir kamerai, gaismu uzstādījumam un dekorāciju uzbūvei. Izglītojamie uzzināja, kā top dažādas skaņas, kā ierunā filmās dzirdamos dialogus, kāda nozīme montāžai, muzikālajam noformējumam, kā arī noskatīties jaunāko latviešu leļļu animācijas filmu programmu.

Rēzeknes sākumskolas 5.m klases skolēni uzskata, ka studijas “Animācijas Brigāde” sagatavotais lektorijs “Iepazīsties – leļļu kino!” bija aizraujošs un interesants, kur uzzināja dažādus kino aizkulišu noslēpumus. Noskaidroja, ka  leļļu kino radīšana aizņem ilgu laiku, un lai nofilmētu vienu sekundi garu kino, ir nepieciešams nofotografēt 25 kadrus, piemēram, noliek gliemezīti nedaudz tālāk, nofotografē, noliek atkal tālāk, pagriež galvu un paceļ taustekļus un atkal nofotografē utt. Kinolektorijā skolēni atklāja, ka pāris minūšu īsas filmiņas tapšanai ir nepieciešami dažreiz pat vairāki mēneši vai pat ilgāk. Uzzināja par filmas veidošanas procesiem- kā veido fonu, skaņas, kā izgatavo lelles, leļļu apģērbu, jo katra leļļu kino persona un apģērbs ir roku darbs un kā pārveido lellēm emocijas. Uzzināja, ka 2019. gadā būs pirmizrāde jaunai leļļu kino “Parīzes noslēpumi”, noskatījās vairākas leļļu kino un arī  5 minūšu ilgu kino, kur  ir parādīta visa Latvijas vēsture.

Kultūrizglītojošais pasākums sagatavots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas valsts simtgades programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Rēzeknes sākumskolas direktores vietniece Gunita Ozoliņa