IMG_20171017_104759504

Vides pasākums “Mācies dzīvot zaļi!”

“Daba ir radījusi cilvēku, lai būtu, kas dabu dārgu tur un mīl,
kas dabu apbrīno un saudzē.”/J.Marcinkevičs/

Mūsdienās cilvēks ir radījis ļoti daudz jaunu un dabai svešu vielu un materiālu, kuri nespēj iesaistīties dabiskajā apritē, nenoārdās un uzkrājas apkārtējā vidē, radot piesārņojumu. Piesārņojums uzkrājas gaisā, ūdenī un augsnē. Ir svarīgi veicināt bērnos izpratni par pareizu cilvēka un vides mijiedarbību – cilvēka atbildību par dabas piesārņošanu ar atkritumiem, par sadzīves atkritumu šķirošanas un atkārtotas pārstrādes nozīmi.

Daudzviet Latvijā un arī Rēzeknē  ir redzami konteineri, kas ir tieši domāti sašķirotajiem atkritumiem:  papīram, stiklam un sadzīves atkritumiem. Lai izglītotos paši un iemācītu pareizi šķirot atkritumus saviem tuviniekiem un draugiem, Rēzeknes sākumskolas skolēni  ir aktīvi iesaistījušies SIA “ALAAS” rīkotajos pasākumos.

SIA ALAAS š.g.17.oktobrī Rēzeknes sākumskolā organizēja vides pasākumu “Mācies dzīvot zaļi!”. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes, izspēlējot izzinošas un interesantas ALAAS vides spēles, lai ikdienā iepazītu un saudzētu Latvijas vidi, rīkotos pareizi un atbildīgi. 3.a, 4.b, 6.d klases skolēni izspēlēja spēles ,,Šķiro atkritumus!’’ un ,,Cik ilgi dabā sadalās šīs vielas?’’. Skolēni ar interesi  iesaistījās spēlēs, demonstrēja savas zināšanas, aktīvi darbojās grupās, aizstāvēja savu viedokli, sprieda, pieņēma lēmumus.

Paldies SIA „ALAAS”  uzņēmuma vadītājam Jurijam Petkevičam un viņa komandai  par interesanto un izglītojošo pasākumu. Iegūtās zināšanas skolēni varēs izmantot šķirojot atkritumus, izglītojot vienaudžus un pieaugušos.

Rēzeknes sākumskolas dabaszinību  skolotāja Zaiga Bogdanova