3 (4)

Izglītojošā nodarbība “Atklāj ģitāru” Rēzeknes sākumskolas 5. klašu skolēniem

Rēzeknes sākumskolas 5. klašu (5.a, 5.d, 5.m) skolēniem 2020.gada 16.oktobrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja klātienē piedalīties izglītojošā nodarbībā “Atklāj ģitāru”.

Ģitārists, komponists Jānis Bērziņš meistarīgi demonstrēja ģitāras skanējumu džeza, roka u.c. ritmos. Skolēni tika iepazīstināti ar modernām ģitāras spēles metodēm. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi izmanto visā pasaulē, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus, pastiprinātu un izmainītu ģitāras skaņu.

Rēzeknes sākumskolas 5.m klases skolēni atzīst, ka ģitārists Jānis Bērziņš spēlēja profesionāli, jo demonstrēts pat paņēmiens, kā divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņas ierakstīšana cilpā. Nodarbībā “Atklāj ģitāru” bija jauki apskatīt vairāku ģitāru veidus – akustisko, elektrisko, basa ģitāru un kā ģitārists izpildīja uz katras no tām – tas bija apbrīnojami! Interesanti bija uzzināt, ka ģitārists sevi ar mūziku ir saistījis jau no agras bērnības, par mākslinieka izglītību un profesionālo darbību, par mīlestību uz mūziku, ģitāras spēli un neatlaidīgu darbu.

Paldies talantīgajam, radošajam, izcilajam, pozitīvajam ģitāristam Jānim Bērziņam par meistarību, tehniski izkoptu izpildījumu, kas iedvesmoja skolēnus!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce