„Kendama” sacensības Rēzeknes sākumskolā

Kendama ir prasmju koka rotaļlieta, kas nāk no Japānas. Tā veicina balansa, acu-roku koordinācijas un refleksu attīstību. Kendamas spēlē ir nebeidzamas triku variācijas kā iesācējiem, tā augsta līmeņa spēlētājiem.  Mūsdienās kendamas spēle vairs nav tikai izklaide, tā kļuvusi par nopietnu un strauji augošu sporta veidu, kuras prasmju izkopšanai nepieciešams laiks, koncentrēšanās spējas, pacietība un radošums.

Arī Rēzeknes sākumskolā kendamas spēle kļuvusi par aizrautīgu kustību. 2018./2019.mācību gada noslēgumā Rēzeknes sākumskolā norisinājās „Kendamas” spēles turnīrs, ar mērķi popularizēt kendama spēli skolēnu vidū, noskaidrot meistarīgāko kendama spēlētāju, veicināt pozitīvu, draudzīgu attieksmi starp spēlētājiem un gūt pieredzi nākošo sacensību organizēšanā. Sacensību dalībnieki sacentās triku tūrē ar laika kontroli par galveno balvu KENDAMA spēli.

1.-3.klašu grupā 38 dalībnieku konkurencē nepārspējams bija 2.d klases skolnieks Damians Bastrikins (1.vieta), 2.vieta Aigaram Stirānam (3.m klase), 3.vieta Valteram Kotānam (2.m klase), veicināšanas balva Laurai Gaidulei (3.m klase). 4.-6.klašu grupā sacensībās piedalījās 22 dalībnieki, no kuriem uz finālu izvirzījās 4 spēlētāji. Triku variācijās vecāko klašu grupā uzvarēja 6.a klases
izglītojamais Mārtiņš Svalbs, 2.vieta Laurim Filatovam (5.m klase) un 3.vietu ieguva 5.a2 skolnieks Jānis Kotāns.

Paldies pasākuma iniciatoriem skolēnu līdzpārvaldes dalībniekam Robertam Revizoram un viņa vecākiem par sagādātajām balvām un pirmo noorganizēto „Kendamas” turnīru Rēzeknes sākumskolā.
Foto: Gunita Ozoliņa, Laura Meščanova

Rēzeknes sākumskolas direktores vietniece