Atbalsta personāla – logopēda interaktīva nodarbība „Riti raiti, valodiņa”

Rēzeknes sākumskolā 2019./2020. mācību gadā turpinās Eiropas Sociālā fonda projekta 2.posma īstenošana “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Projekta ietvaros tiek īstenotas divas jomas: Multidisciplinārā joma un STEM un vides joma. Dalība projektā sniedz izglītojamajiem atbalstu ikdienas mācību darbā, nodrošina izglītojamo iekļaušanu individuālās pieejas nodrošināšanai, nodrošina augstākus mācību sasniegumus u.c. Projekts arī paredz atbalsta pasākumus sākumskolai: atbalsta personāla – logopēda nodarbības izglītojamiem ar runas un rakstīšanas grūtībām (1.-3.klase).

Atbalsta personāls – logopēds Rēzeknes sākumskolā 2020.gada 19.februārī vadīja interaktīvu nodarbību „Riti raiti, valodiņa”, kur tika aicināti līdzdarboties skolēni (runas, lasīšanas, rakstīšanas traucējumi) un skolēnu vecāki. Pasākumā piedalījās desmit ģimenes ar bērniem.

Interaktīvās nodarbības mērķis: Sniegt izglītojamo vecākiem priekšstatu par logopēdiskajās nodarbībās izmantotajām prasmēm, paņēmieniem, vingrinājumiem, lai mājās varētu aktivizēt un pilnveidot dotās prasmes.

Vecāki tika iepazīstināti ar artikulācijas, fonemātiskās dzirdes attīstošiem vingrinājumiem. Atgādināts par artikulācijas aparāta vingrinājumu video, kas ievietots e-klasē, lai izglītojamie un vecāki varētu pilnveidot prasmes mājās, kā arī skolas mājas lapā vecākiem ieteikts apskatīt noderīgus padomus izglītojamo veiksmīgam mācību procesam. Parādīts pareizam rokas satvērienam izmantojamais rīks – rakstāmā turētājs.

Skolēni kopā ar vecākiem līdzdarbojās dažādās  aktivitātēs – mēlesmežģi, prāta vingrinājumi, vārdu spēles, tēlainā vizualizēšana, taktēšana un patskaņu diferencēšana.

Vecāki, sniedzot atgriezenisko saiti anonīmā aptaujā, ieteica šādu iniciatīvu rīkot divas reizes mācību gadā (mācību gada sākumā un beigās).

Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” SAM: 8.3.2. – Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai.

skolotāja- logopēde Sandra Gaveika,
bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce