20191106_101355

Rēzeknes sākumskolas 5. klašu skolēni piedalās izglītojošā nodarbībā “Atklāj ģitāru”

Rēzeknes sākumskolas 5. klašu (5.a., 5.m1., 5.m2) skolēniem 2019.gada 31.oktobrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja klātienē piedalījās izglītojošā nodarbībā “Atklāj ģitāru”.

Koncertā bija dzirdami ģitārista Jāņa Bērziņa virtuozi ģitāras spēles paraugdemonstrējumi, kā arī skolēni tika iepazīstināti ar modernām ģitāras spēles metodēm. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus, un demonstrēti arī vairāki paņēmieni, piemēram, divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņu ierakstīšana cilpās.

Rēzeknes sākumskolas 5.m1 klases skolēni atzīst, ka interesanti bija dzirdēt kā ģitārists Jānis Bērziņš profesionāli nospēlē dažādus mūzikas stilus, piemēram, džezu, roku u.c.; uzzināt un klātienē redzēt dažādu ģitāru veidus, jo pozitīvajam, meistarīgajam ģitāristam Jānim Bērziņam, kurš daudz studējis, piemēram, Dānijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā u.c. bija līdzi akustiskā, elektriskā, klasiskā un basa ģitāra; klausīties ģitārista dziesmas un stāstu; piedalīties meistarklasē – iemācīties akordu, uzspēlēt kopā ar ģitāristu, tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu.

Ģitārists skolēniem stāstīja par mīlestību uz mūziku, mācībām, neatlaidīgu darbu, ģitāras spēli un uzsvēra, ka visam pamatā ir prasme klausīties.

Paldies ģitāristam, komponistam Jānim Bērziņam par  meistarīgu, tehniski izkoptu izpildījumu, kas iedvesmoja skolēnus, arī vēlmi mācīties spēlēt ģitāru!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce