Rēzeknes sākumskolas skolēni iepazīst kinologa amata noslēpumus

75552903_2512266775675103_1544867103209684992_nRēzeknes sākumskolā 2019.gada 29.oktobrī ciemojās kinologs Valdis Bikovskis ar savu “četrkājaino” kolēģi vārdā Kimičs un  iepazīstināja 1.m un 5.klašu skolēnus ar sava amata darba specifiku, nepieciešamajām rakstura un personības iezīmēm, dotā amata apguves iespējām valstī.

Skolēni noskaidroja, ka darbs ar dzīvnieku – dotajā gadījumā suni, reizēm ir nogurdinošs, prasa pacietību un neatlaidību. Kinologam ir  jāspēj veikt pienākumus un operatīvi rīkoties psiholoģiskās slodzes un stresa apstākļos, ko nodrošina atbilstošs veselības stāvoklis, fiziskā sagatavotība un psiholoģiskā noturība. Jāprot sadzīvot ar kolēģi, kas ir dzīvnieks ar savām vajadzībām un instinktiem, prasībām un personību.

Nodarbībā izglītojamiem bija iespēja ne tikai vērot dažādas suņa demonstrācijas-lekšanu pāri bortam, braukšanu ar skrituļdēli, aizliegto vielu meklēšanu, uzbrukumu u.c. komandu izpildi, bet arī pašiem profesionāļa vadībā līdzdarboties šajos procesos un aplūkot daudzveidīgas metodes un nodrošinājumu, kuru profesionāļi izmanto suņa apmācības procesā, piemēram., klikers, kas palīdz sasaistīt vēlamo uzvedību ar apstiprinājumu, dažādas speciālas rotaļlietas u.c.

Nodarbībā tika uzsvērts, ka galvenā īpašība šajā profesijā ir pacietība, sava veida mīlestība pret dzīvniekiem – suņiem, kā arī spēja nospraust robežas attiecībās ar dzīvnieku, nodalīt darbu no ikdienas sadzīves, strādājot un  veicot darba pienākumus kopā ar suni.5.m2 klases skolēns Kristofers stāsta, ka “Nodarbības laikā es sapratu, ka kinologa darbs ir ne tikai aktīvs, bet arī grūts – ir nepieciešama disciplīna.”, bet Loreta no 5.a klases uzzināja, ka kinologam “…ir nepieciešams būt pacietīgam, stingram un atbildīgam par suni”.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

pedagogs karjeras konsultants Karolīna Vanaga