“Teātris Azotē” ar izrādi “Soliņš” un žonglēšanas pamattriku nodarbību viesojas Rēzeknes sākumskolā

Rēzeknes sākumskolas skolēniem (1., 3. klasēm un 4.a, 4.m klasei) 2019.gada 15.oktobrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja klātienē iepazīties ar “Teātris Azotē” komiksu izrādi “Soliņš”. Izrāde bez vārdiem stāsta par divām neparastām meitenēm, kas sastopas parkā uz soliņa. Lai gan abas ir ļoti atšķirīgas, tieši žonglēšana palīdz abām sadraudzēties un saprasties.

Rēzeknes sākumskolas 1.a un 3.a klases skolēniem izrādē “Soliņš” visvairāk patika, ka aktieri žonglēja un jokoja, kas bija ļoti smieklīgi un interesanti. Skolēni pauda paldies vārdus par aizraujošo teātri!

Savukārt 4.m klases skolēniem bija arī iespēja piedalīties “Teātris Azotē” žonglēšanas pamattriku nodarbībā, redzēt un uzzināt, kā var pagatavot pazīstamāko, lētāko un pieejamāko žonglēšanas priekšmetu – bumbiņu. Aktieri žonglēja, ļāva apgūt pamattrikus, rosināja interesi par šo disciplīnu- vienu no retajiem brīva laika pavadīšanas veidiem, kas spēja aizraut bērnus:

Viktorija: “Man ļoti patika izrāde – interesanta, pamācoša un smieklīga. Arī es iemācījos žonglēšanas pamattrikus un jau rīt rādīšu ģimenei. Būs kā mazs teātris. Ceru, ka mammai un tētim patiks.”

Ērika: “Man patika triki, ko rādīja aktieri. Žonglēšanas pamattriku nodarbībā es iemācījos žonglēt ar divām bumbiņām.”

Skolēni uzskata, ka žonglējot var trenēt reakciju un, izmēģinot žonglēt, tas nemaz nav tik viegli kā izskatās.

Paldies māksliniekiem par interesantu, jautru un aizraujošu izrādi, kas iedvesmoja gan skolēnus, gan skolotājus!

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce